FORUM. W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Kehamälu

Body Memory · reż. Ülo Pikkov
Estonia 2011, 9’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Nasze ciała pamiętają więcej, niż oczekujemy i możemy pojąć. Nasze ciała pamiętają także smutek i ból odczuwany przez przodków. Nasze ciała kontynuują opowieści naszych rodziców i dziadków, a także naszych przodków. Jak daleko można się cofnąć dzięki pamięci ciała?

Reżyser:Ülo Pikkov
Scenariusz:Ülo Pikkov
Muzyka:Mirjam Tally
Zdjęcia:Stefan Duscio
Montaż:Ülo Pikkov

Ülo Pikkov urodził się 15 czerwca 1976 roku w Tallinnie. W 2005 roku ukończył Instytut Prawa na Uniwersytecie w Tartu. W 1998 roku ukończył School of Art and Media w Turku.