Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Lost Explorer, The

Lost Explorer, The · reż. Tim Walker
Wielka Brytania 2010, 20’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

„The Lost Explorer” to adaptacja opowiadania Patricka McGratha, opowieść o dojrzewaniu, skupiająca się na Evelyn — młodej dziewczynie, która spotyka na granicy swojego ogrodu umierającego na malarię podróżnika z Afryki. Evelyn dokonuje niemożliwego i ukrywa przed rodzicami fakt jego pojawienia się, śmierci i pochówku.

Reżyser:Tim Walker
Scenariusz:Kit Hesketh-Harvey, Tim Walker
Zdjęcia:Robbie Ryan
Montaż:Valerio Bonelli
Obsada:Richard Bremmer, Olympia Campbell, Julia Davis

Tim Walker – ukończył studia w 1994 roku i podjął pracę jako niezależny asystent fotografa. Po powrocie do Anglii zajął się portretowaniem i dokumentowaniem na potrzeby prasy brytyjskiej. W wieku 25 lat nakręcił dla „Vogue” pierwszy reportaż ze świata mody, od tego czasu przeprowadza sesje zdjęciowe dla brytyjskich, włoskich i amerykańskich wydań tego magazynu.