„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Magasfeszültség

High Voltage · reż. Dániel Erdélyi
Węgry 2010, 14’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

W węgierskiej Puszcie żyją obok siebie dwie społeczności, które są sobie zupełnie obce: pracownicy w fabryce zaawansowanych technologii i mieszkańcy getta dla Cyganów. Nie ma tu znaczenia fakt, że funkcjonowanie każdej z tych społeczności ma związek z prądem. Prawda jest jednak taka, że jedna z tych społeczności potrzebuje stałych dostaw prądu elektrycznego, natomiast druga przynajmniej krótkotrwałych przerw w zasilaniu.

Reżyser:Dániel Erdélyi
Scenariusz:Dániel Erdélyi
Muzyka:V.A. Leontovics
Zdjęcia:Gergely Pohárnok
Montaż:Zoltán Kovács
Obsada:Árpád Bogdán, Hermina Fátyol, Gábor Róbert, Dániel Erdélyi

Dániel Erdélyi urodził się w 1973 roku w Budapeszcie na Węgrzech. Ukończył wydział filmowo-telewizyjny na węgierskim University of Drama (Budapeszt, 2000) w klasie prowadzonej przez słynnego Sándora Simó.