Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Więcej »

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Magasfeszültség

High Voltage · reż. Dániel Erdélyi
Węgry 2010, 14’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

W węgierskiej Puszcie żyją obok siebie dwie społeczności, które są sobie zupełnie obce: pracownicy w fabryce zaawansowanych technologii i mieszkańcy getta dla Cyganów. Nie ma tu znaczenia fakt, że funkcjonowanie każdej z tych społeczności ma związek z prądem. Prawda jest jednak taka, że jedna z tych społeczności potrzebuje stałych dostaw prądu elektrycznego, natomiast druga przynajmniej krótkotrwałych przerw w zasilaniu.

Reżyser:Dániel Erdélyi
Scenariusz:Dániel Erdélyi
Muzyka:V.A. Leontovics
Zdjęcia:Gergely Pohárnok
Montaż:Zoltán Kovács
Obsada:Árpád Bogdán, Hermina Fátyol, Gábor Róbert, Dániel Erdélyi

Dániel Erdélyi urodził się w 1973 roku w Budapeszcie na Węgrzech. Ukończył wydział filmowo-telewizyjny na węgierskim University of Drama (Budapeszt, 2000) w klasie prowadzonej przez słynnego Sándora Simó.