Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Magasfeszültség

High Voltage · reż. Dániel Erdélyi
Węgry 2010, 14’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

W węgierskiej Puszcie żyją obok siebie dwie społeczności, które są sobie zupełnie obce: pracownicy w fabryce zaawansowanych technologii i mieszkańcy getta dla Cyganów. Nie ma tu znaczenia fakt, że funkcjonowanie każdej z tych społeczności ma związek z prądem. Prawda jest jednak taka, że jedna z tych społeczności potrzebuje stałych dostaw prądu elektrycznego, natomiast druga przynajmniej krótkotrwałych przerw w zasilaniu.

Reżyser:Dániel Erdélyi
Scenariusz:Dániel Erdélyi
Muzyka:V.A. Leontovics
Zdjęcia:Gergely Pohárnok
Montaż:Zoltán Kovács
Obsada:Árpád Bogdán, Hermina Fátyol, Gábor Róbert, Dániel Erdélyi

Dániel Erdélyi urodził się w 1973 roku w Budapeszcie na Węgrzech. Ukończył wydział filmowo-telewizyjny na węgierskim University of Drama (Budapeszt, 2000) w klasie prowadzonej przez słynnego Sándora Simó.