Dzień czwarty na 23. MFF BellaTOFIFEST. Czwartego dnia festiwalu czeka nas m.in. spotkanie z Janem Peszkiem i Olgą Chajdas po familijnym seansie „Dziadku, wiejemy!”, rozmowa z Xawerym Żuławskim, Andrzejem Chyrą, Bartoszem Gelnerem, Konradem Elerykiem i Waldemarem Kulejem po filmie „Kulej. Dwie strony medalu”, a także z Oliwią Zakrzewską, reżyserką „Łodzi podwodnej”. Więcej »

„Nie zamieniłabym tego na nic innego” – spotkanie z Elizą Rycembel. Odważna, ambitna i konsekwentna. Eliza Rycembel, laureatka Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman, spotkała się z publicznością po projekcji filmu „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak. Więcej »

„Nic nie jest nam dane tak po prostu” – spotkanie z Albiną Korzh. „Nauczyła mnie kochać siebie i przyjmować wszystkie swoje emocje, nawet złość” – mówiła Albina Korzh, która wcieliła się w tytułową rolę w filmie „Oxana”. Więcej »

Micky Bader

Bathing Micky · reż. Frida Kempff
Szwecja 2011, 14’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Od niemal pięciu lat Micky należy do miejscowego klubu pływackiego. Rok w rok pływa ze swoimi przyjaciółmi w ukochanym klubie, nie opuszczając żadnego dnia w sezonie. Dzięki jej opowieści uzyskujemy perspektywę, w której możemy zobaczyć samych siebie i zrozumieć, że nasze istnienie to jedynie efekt zbiegów okoliczności...

Reżyser:Frida Kempff
Scenariusz:Frida Kempff
Muzyka:Jon Jefferson Klingberg
Zdjęcia:Camilla Skagerström
Montaż:Erik Andersson
Nagrody:Nagroda Jury – Festiwal w Cannes / Prix de Jury – Festival de Cannes (2010); Wyróżnienie – Brief Encounters, Bristol / Honourable Mention – Brief Encounters, Bristol; Najlepsze Zdjęcia – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Capalbio / Best Cinematography – Capalbio International Short FF; Wyróżnienie – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Miami / Honourable mention – Miami International Short FF

Frida Kempff jest twórczynią filmów dokumentalnych dotyczących bezbronnych ludzi i ich historii. Ma bardzo silny, osobisty stosunek do sztuki narracji. Chce dać głos tym ludziom, którzy zwykle nie mówią nic.