„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Pinion

Pinion · reż. Asuka Sylvie
Australia 2010, 12’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Młody chłopak cierpiący na dziwne schorzenie zostaje zabrany przez przerażonych rodziców do położonego na uboczu szpitala. Lloyd szybko pojmuje, że wyrządzono mu więcej zła, niż dobra. „Pinion” to opowieść o odnajdywaniu piękna w indywidualności.

Reżyser:Asuka Sylvie
Scenariusz:Asuka Sylvie
Muzyka:Finn Robertson
Zdjęcia:Stefan Duscio
Montaż:Asuka Sylvie
Obsada:Mitchell Taylor, Georgette van der Chys, Samantha Morley, Brett Swain

Asuka Sylvie — urodziła się i wychowała w Nowej Zelandii. Niedawno ukończyła studia w prestiżowej Victorian College of the Arts – School of Film and Television w Melbourne w Australii. Asuka posługuje się indywidualnym stylem snucia opowieści, który odwołuje się do jej japońskich korzeni oraz miłości do kina fantastycznego i realistycznego.