Żywie Biełaruś! 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze solidaryzuje się z Białorusinami. Niepokorny festiwal Tofifest od zaranie bacznie przygląda się rzeczywistości. Choć film często traktujemy jako ucieczkę od tego, co za oknem, w Toruniu kładziemy nacisk również na kino jako narzędzia do poznawania otaczającego nas świata i zrozumienia zachodzących w nim procesów. Więcej »

Rusza nabór do Jury Młodych MFF Tofifest 2020. Już po raz siódmy podczas MFF Tofifest Jury Młodych będzie oceniać festiwalowe filmy. Jeżeli uwielbiacie kino i macie „lekkie pióro” ten konkurs jest dla Was. Zapraszamy na nabór do Jury Młodych, który rusza już dziś! Więcej »

Tego nie oglądaj! Filmy zakazane na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Przerwane zdjęcia, ingerencje w montaż, przesuwane premiery. W czasach PRL filmowcy nie mieli łatwej drogi na ekran. Wielu z nich latami czekało, aż skończą swoje dzieła. Na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przypomnimy najsłynniejsze polskie „półkowniki”. Więcej »

Uniformadas

Uniformed · reż. Irene Zoe Alameda
Hiszpania 2010, 18’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Margaret to samotna, ale bardzo spostrzegawcza dziewczyna. Codziennie zasypują ją tony jednakowych wiadomości, których celem jest wbicie jej w schemat określonej roli społecznej. Margaret ma jednak swój mały sekret. Będziemy świadkami, jak skryta w czterech ścianach swojego pokoju zademonstruje siłę i wyobraźnię, która pokona ustalone stereotypy.

Reżyser:Irene Zoe Alameda
Scenariusz:Irene Zoe Alameda
Muzyka:Irene Zoe Alameda
Zdjęcia:Rick López
Montaż:Antonio Gómez Escalonilla
Obsada:Nadia Casado, Lowena McDonell, Lucía Caraballo, Pilar Torriente, Ana Hilton

Irene Zoe Alameda (urodzona w 1974) — ma tytuł doktora komparatystyki oraz magistra filmoznawstwa — oba tytuły uzyskała na Uniwersytecie Columbia. Pracowała jako scenarzystka, asystent reżysera, producent i dyrektor artystyczny przy tworzeniu kilku filmów krótkometrażowych.