Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Czarne słońce

Il Sole nero · reż. Krzysztof Zanussi
Francja, Włochy 2007, 93’

Pokazy

26/06, 19:45 · Kino Centrum

Trailer

Czarne słońce, oparte na sztuce Rocco Familiariego, inspirowane jest autentycznymi wydarzeniami, które rozegrały się dwadzieścia lat temu w Katanii, na Sycylii.

Agata i Manfredi to zakochani w sobie młodzi ludzie. Ich szczęście zostaje jednak brutalnie przerwane, gdy mężczyzna ginie z rąk narkomana. W momencie, w którym Agata wychodzi z szoku, rodzi się w niej pragnienie odnalezienia mordercy i chęć zemsty. Nie wierzy w system sądownictwa, który skłania się ku łagodności i bierności. Z przerażeniem dowiaduje się na policji, że dzięki amnestii i redukcjom kary mógłby opuścić więzienie już po 7-8 latach. Postanawia więc sama wymierzyć sprawiedliwość. Pewnego dnia odnajduje mordercę i stopniowo zaczyna go uwodzić...

Jest to film o miłości i zbrodni, nienawiści i przebaczeniu, o relacjach między dobrem a złem...

Reżyser:Krzysztof Zanussi
Scenariusz:Rocco Familiari, Krzysztof Zanussi
Muzyka:Wojciech Kilar
Zdjęcia:Ennio Guarnieri
Montaż:Paola Freddi
Obsada:Valeria Golino, Remo Girone, Toni Bertorelli, Kaspar Capparoni, Lorenzo Balducci

Krzysztof Zanussi (ur. 1939) — reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim (1955-59) i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim (1959-62). Działał w amatorskim ruchu filmowym. Od 1980 jest kierownikiem artystycznym zespołu, a następnie dyrektorem Studia Filmowego „To”. W latach 1971-83 wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, od 1987 członek Komitetu Kinematografii. Wykładał na wielu uczelniach filmowych, m.in. w PWSTiF w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii. Jest także reżyserem teatralnym.

Wybrana filmografia:
2008 – Serce na dłoni / And A Warm Heart
2007 – Il Sole Nero / Black Sun
2005 – Persona non grata
2002 – Suplement / The Supplement
2000 – Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową / Life as a Fatal Sexually Transmitted Disease
1995 – Cwał / At Full Gallop
1982 – Imperativ / Imperative
1978 – Spirala / Spiral
1972 – Iluminacja / The Illumination
1967 – Twarzą w twarz / Face to Face