„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Made in Poland

Made in Poland · reż. Przemysław Wojcieszek
Polska 2010, 90’

Pokazy

27/06, 19:30 · Kino Centrum

Trailer

Made in Poland to historia młodego chłopca — ministranta, Bogusia Kowalskiego, który pewnego ranka wstaje z nieodpartą pokusą „naprawiania” świata. Temu uczuciu towarzyszy jednak bunt... W poszukiwaniu poparcia dla swoich działań idzie po poradę do mentorów: nauczyciela języka polskiego, księdza i matki — zagorzałej fanki Krzysztofa Krawczyka. Do swojego „buntowniczego koła osiedlowego” Boguś chce zwerbować przyjaciół oraz sąsiadów. Nieoczekiwanie poznaje intrygującą rudowłosą dziewczynę... Niestety, nie może teraz skupić się na uczuciu, ponieważ popada w konflikt z lokalną mafią.

Reżyser:Przemysław Wojcieszek
Scenariusz:Przemysław Wojcieszek
Muzyka:Jakub Kapsa
Zdjęcia:Joanna Dylewska
Montaż:Daniel Zioła
Obsada:Paweł Wawer jr, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Grzegorz Sowa, Wiesław Cichy, Dariusz Maj, Michał Majnicz
Nagrody:Najlepsza drugoplanowa rola męska – Złote Lwy, FPFF w Gdyni / Best Supporting Male Actor – Golden Lions, PFF in Gdynia (2010); Wrocławska festiwalowa nagroda filmowa w konkursie „Nowe Kino Polskie” – Era Nowe Horyzonty / Festival Film Award in the “New Polish Cinema” Competition in Wroclaw – Era Nowe Horyzonty (2010)

Przemysław Wojcieszek (ur. 1974) — reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1998 roku Wojcieszek zadebiutował w jako scenarzysta szeroko komentowanego filmu Witolda Adamka pt.: Poniedziałek. Rok później zrealizował w warunkach półamatorskich swój pierwszy, własny film Zabij ich wszystkich. W 2001 roku wyreżyserował film Głośniej od bomb. Od 2004 roku Wojcieszek współpracuje z teatrem.