Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Więcej »

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Kai ji vaikšto šalia

When she walk near me · reż. Algina Navickaitė
Litwa 2011, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Jest to opowieść o starzeniu się, samotności i śmierci. Żartobliwe zachowania babci są źródłem nieustannej irytacji dla dziadka, który wiedzie ciche i spokojne życie. Powoduje to szereg komicznych sytuacji. Oto film o jesieni życia, o której ludzie wolą milczeć.

Reżyser:Algina Navickaitė
Scenariusz:Algina Navickaitė
Muzyka:Mindaugas Rarivanas ir Simas Šipavičius
Zdjęcia:Giedrius Jurkonis
Montaż:Algina Navickaitė
Obsada:Elvyra Žerbetavičiūtė, Algimantas Bružas

Algina Navickaitë (urodzona w 1989) – reżyserka, która zainteresowanie filmami wykształciła już w szkole. Algina Navickaite brała udział w festiwalach w kraju i za granicą. W 2009 roku podjęła studia na kierunku reżyserii filmowej w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.