Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Kai ji vaikšto šalia

When she walk near me · reż. Algina Navickaitė
Litwa 2011, 15’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Jest to opowieść o starzeniu się, samotności i śmierci. Żartobliwe zachowania babci są źródłem nieustannej irytacji dla dziadka, który wiedzie ciche i spokojne życie. Powoduje to szereg komicznych sytuacji. Oto film o jesieni życia, o której ludzie wolą milczeć.

Reżyser:Algina Navickaitė
Scenariusz:Algina Navickaitė
Muzyka:Mindaugas Rarivanas ir Simas Šipavičius
Zdjęcia:Giedrius Jurkonis
Montaż:Algina Navickaitė
Obsada:Elvyra Žerbetavičiūtė, Algimantas Bružas

Algina Navickaitë (urodzona w 1989) – reżyserka, która zainteresowanie filmami wykształciła już w szkole. Algina Navickaite brała udział w festiwalach w kraju i za granicą. W 2009 roku podjęła studia na kierunku reżyserii filmowej w litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.