Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Nevykęs scenarijus

Failed scenario · reż. Kristina Sereikaitė, Linas Mikuta
Litwa 2010, 8’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Fabuła koncentruje się na samotnej i nieśmiałej kobiecie, która pracuje jako pomocnica kelnera w podrzędnym barze. Pewnego dnia jakaś zakochana para zostawia obok stołu portfel, a kobieta nie może powstrzymać pokusy, aby do niego zajrzeć. W środku znajduje bardzo intrygujące dowody przestępstwa. Nie ma jednak czasu się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ niebawem na zapleczu odnajduje ją przestępca — właściciel portfela. Sytuacja robi się dramatyczna, ale czy rzeczywiście pozory nie mylą?

Reżyser:Kristina Sereikaitė, Linas Mikuta
Scenariusz:Kristina Sereikaitė
Muzyka:Tomas Stirna
Zdjęcia:Kristina Sereikaitė
Montaż:Kristina Sereikaitė
Obsada:Sonata Visockaitė, Ieva Andrejevaitė, Josif Baliukevič, Tomas Stirna, Marius Repšys, Jakaterina Deineko, Jonas Gimbutis

Kristina Sereikaitë (urodzona w 1980) — to mieszkająca w Wilnie młoda fotograf i twórczyni filmów wideo. Obecnie studiuje dziennie na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Praktykę studencką odbyła jako kierownik zdjęciowy i montażystka w Rodando 16:9 Producciones w Barcelonie (2009). Ma na swoim koncie również praktykę zagraniczną w National Photography school we francuskim Arles (2007). Od 2004 roku uczestniczy w indywidualnych i grupowych pokazach fotografii i filmów wideo na terenie Francji i Litwy.