Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Paukštelis

Birdy · reż. Narvydas Naujalis
Litwa 2010, 5’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Film opowiada o starej kobiecie, która kiedyś była zawodową tancerką. Dziś mieszka u rodziny zastępczej. Codziennie rozmyśla o swojej młodości i marzy o swoim ostatnim tańcu. Jej marzenie ziszcza się pewnego dnia w najmniej oczekiwany sposób.

Reżyser:Narvydas Naujalis
Scenariusz:Narvydas Naujalis
Muzyka:Domas Strupinskas
Zdjęcia:Narvydas Naujalis
Montaż:Narvydas Naujalis
Obsada:Jolanta Krisčiūnaitė

Narvydas Naujalis (urodzony w 1987) — ukończył szkołę średnią w Putinu (2006) i rozpoczął studia na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. W 2010 roku uzyskał stopień licencjata sztuk audiowizualnych w specjalności kierownika zdjęć.