Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Paukštelis

Birdy · reż. Narvydas Naujalis
Litwa 2010, 5’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Film opowiada o starej kobiecie, która kiedyś była zawodową tancerką. Dziś mieszka u rodziny zastępczej. Codziennie rozmyśla o swojej młodości i marzy o swoim ostatnim tańcu. Jej marzenie ziszcza się pewnego dnia w najmniej oczekiwany sposób.

Reżyser:Narvydas Naujalis
Scenariusz:Narvydas Naujalis
Muzyka:Domas Strupinskas
Zdjęcia:Narvydas Naujalis
Montaż:Narvydas Naujalis
Obsada:Jolanta Krisčiūnaitė

Narvydas Naujalis (urodzony w 1987) — ukończył szkołę średnią w Putinu (2006) i rozpoczął studia na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. W 2010 roku uzyskał stopień licencjata sztuk audiowizualnych w specjalności kierownika zdjęć.