„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Człowiek ze studni

Man From The Well, A · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1991, 50’

Pokazy

25/06, 19:00 · Baj Pomorski – sala B

Lech Wałęsa przez 10 lat był liderem antykomunistycznego ruchu „Solidarność”, który walczył o prawa człowieka w wymiarze indywidualnym i ogólnonarodowym. Film dokumentuje pierwszą po II Wojnie Światowej zwycięską kampanię prezydencką, która odbywa się w warunkach wolności. Walka Wałęsy o prezydenturę daje możliwość wglądu w kondycję moralną i polityczną społeczeństwa polskiego, a przebieg prezydenckiej kampanii wyborczej i zwycięstwo Wałęsy staje się symbolicznym obrazem rewindykacji ludzkich praw na terenie dawnego imperium sowieckiego.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Zdjęcia:Stefan Czyżewski, Adam Kaczanowski, Wojciech Król, Andrzej Musiał, Stanisław Ścieszko, Zbigniew Tuliński, Jacek Twardowski, Tomasz Zarzycki
Montaż:Marek Szydłowski
Nagrody:Nagroda na MFF Montecatini / Awarded at IFF in Montecatini (1991)