„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Człowiek ze studni

Man From The Well, A · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1991, 50’

Pokazy

25/06, 19:00 · Baj Pomorski – sala B

Lech Wałęsa przez 10 lat był liderem antykomunistycznego ruchu „Solidarność”, który walczył o prawa człowieka w wymiarze indywidualnym i ogólnonarodowym. Film dokumentuje pierwszą po II Wojnie Światowej zwycięską kampanię prezydencką, która odbywa się w warunkach wolności. Walka Wałęsy o prezydenturę daje możliwość wglądu w kondycję moralną i polityczną społeczeństwa polskiego, a przebieg prezydenckiej kampanii wyborczej i zwycięstwo Wałęsy staje się symbolicznym obrazem rewindykacji ludzkich praw na terenie dawnego imperium sowieckiego.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Zdjęcia:Stefan Czyżewski, Adam Kaczanowski, Wojciech Król, Andrzej Musiał, Stanisław Ścieszko, Zbigniew Tuliński, Jacek Twardowski, Tomasz Zarzycki
Montaż:Marek Szydłowski
Nagrody:Nagroda na MFF Montecatini / Awarded at IFF in Montecatini (1991)