Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Człowiek ze studni

Man From The Well, A · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1991, 50’

Pokazy

25/06, 19:00 · Baj Pomorski – sala B

Lech Wałęsa przez 10 lat był liderem antykomunistycznego ruchu „Solidarność”, który walczył o prawa człowieka w wymiarze indywidualnym i ogólnonarodowym. Film dokumentuje pierwszą po II Wojnie Światowej zwycięską kampanię prezydencką, która odbywa się w warunkach wolności. Walka Wałęsy o prezydenturę daje możliwość wglądu w kondycję moralną i polityczną społeczeństwa polskiego, a przebieg prezydenckiej kampanii wyborczej i zwycięstwo Wałęsy staje się symbolicznym obrazem rewindykacji ludzkich praw na terenie dawnego imperium sowieckiego.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Zdjęcia:Stefan Czyżewski, Adam Kaczanowski, Wojciech Król, Andrzej Musiał, Stanisław Ścieszko, Zbigniew Tuliński, Jacek Twardowski, Tomasz Zarzycki
Montaż:Marek Szydłowski
Nagrody:Nagroda na MFF Montecatini / Awarded at IFF in Montecatini (1991)