Kino Zamkowe. W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Pravalas

Misunderstanding · reż. Ričardas Marcinkus
Litwa 2011, 11’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Film jest niczym drzwi pozwalające zajrzeć do codzienności dwojga młodych ludzi. Temperatura ich związku mocno osłabła i wydaje się, że nie są już w stanie razem przeżywać radości. Teraz oboje szukają nowych doznań w Internecie. Nieplanowana przygoda kończy się jednak w zaskakujący sposób.

Reżyser:Ričardas Marcinkus
Scenariusz:Ričardas Marcinkus
Zdjęcia:Ričardas Marcinkus
Montaż:Ričardas Marcinkus
Obsada:Šarūnas Datenis, Sandra Sokolova

Ričardas Marcinkus (urodzony w 1979) w 2000 roku ukończył studia fotograficzne w Vilnius College. W 2007 roku uzyskał tytuł licencjata studiów menedżerskich. Od 2005 roku pracuje jako operator kamery i reżyser przy różnych programach i reklamach telewizyjnych. Obecnie studiuje reżyserię filmową i teatralną na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.