Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Pravalas

Misunderstanding · reż. Ričardas Marcinkus
Litwa 2011, 11’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Film jest niczym drzwi pozwalające zajrzeć do codzienności dwojga młodych ludzi. Temperatura ich związku mocno osłabła i wydaje się, że nie są już w stanie razem przeżywać radości. Teraz oboje szukają nowych doznań w Internecie. Nieplanowana przygoda kończy się jednak w zaskakujący sposób.

Reżyser:Ričardas Marcinkus
Scenariusz:Ričardas Marcinkus
Zdjęcia:Ričardas Marcinkus
Montaż:Ričardas Marcinkus
Obsada:Šarūnas Datenis, Sandra Sokolova

Ričardas Marcinkus (urodzony w 1979) w 2000 roku ukończył studia fotograficzne w Vilnius College. W 2007 roku uzyskał tytuł licencjata studiów menedżerskich. Od 2005 roku pracuje jako operator kamery i reżyser przy różnych programach i reklamach telewizyjnych. Obecnie studiuje reżyserię filmową i teatralną na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.