Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Trečiadieniais

On Wednesdays · reż. Ieva Javaitytė
Litwa, Czechy 2011, 3’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

W sklepie pojawia się wytworna i elegancka dama w podeszłym wieku. Robi zakupy, jak każdy inny człowiek.

Reżyser:Ieva Javaitytė
Scenariusz:Ieva Javaitytė
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Saulius Lukoševičius
Montaż:Andrius Paškevičius
Obsada:Galina Dauguvietytė

Ieva Javaitytë (urodzona w 1982) — w świat produkcji filmów wkroczyła w 2002 roku, gdy pracowała przy filmie Powstali z popiołów jako asystentka Christiny Lathi. W wieku 22 lat otrzymała stypendium i wyjechała na studia na uniwersytecie w Kopenhadze. Tam właśnie zrobiła swoje pierwsze filmy krótkometrażowe. W 2009 roku studiowała reżyserię na praskiej Akademii Filmowej (FAMU). Obecnie przebywa w Pradze, gdzie pogłębia wiedzę i zdobywa doświadczenie w firmie produkującej filmy.