Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Kolekcionierė

Collectress, The · reż. Kristina Buožytė
Litwa 2008, 83’

Pokazy

25/06, 12:00 · Kino Centrum

27/06, 10:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Po niefortunnym wypadku młoda Gailė zauważa, że nie potrafi już odczuwać żadnych ludzkich emocji. Pewnego dnia przygotowuje materiał filmowy do pracy. Jest pediatrą i nagle uświadamia sobie, że kluczem do odzyskania uczuć jest ta krótka chwila, gdy ogląda samą siebie na monitorze. Teraz wystarczy tylko dla każdego z typów emocji (śmiech, płacz, gniew itd.) przygotować odpowiednią symulację wideo. Rozpoczyna się ciekawy eksperyment z nieciekawymi następstwami...

Reżyser:Kristina Buožytė
Scenariusz:Kristina Buožytė, Darius Gylys, Bruno Samper
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Feliksas Abrukauskas
Montaż:Eimantas Belickas, Paulius Zavadskis
Obsada:Gabija Ryškuvienė, Marius Jampolskis, Darius Gumauskas, Valda Bičkutė, Darius Petkevičius, Valerijus Jevsejevas

Kristina Buožytė to młoda reżyserka z Litwy. Aktualnie pracuje nad swoim drugim filmem pełnometrażowym — Vanishing Waves (roboczy tytuł to Aurora). Debiut fabularny Buožytė — Kolekcjonerka zdobył w 2008 roku Srebrnego Żurawia, nagrodę kinematografii litewskiej w kategorii Najlepszego Litewskiego Filmu Pełnometrażowego oraz nagrodę dla Najlepszego Reżysera na rosyjskim FF Kinoshock (2008). Brał także udział w ponad 30. międzynarodowych festiwalach filmowych.