FORUM. W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Kolekcionierė

Collectress, The · reż. Kristina Buožytė
Litwa 2008, 83’

Pokazy

25/06, 12:00 · Kino Centrum

27/06, 10:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Po niefortunnym wypadku młoda Gailė zauważa, że nie potrafi już odczuwać żadnych ludzkich emocji. Pewnego dnia przygotowuje materiał filmowy do pracy. Jest pediatrą i nagle uświadamia sobie, że kluczem do odzyskania uczuć jest ta krótka chwila, gdy ogląda samą siebie na monitorze. Teraz wystarczy tylko dla każdego z typów emocji (śmiech, płacz, gniew itd.) przygotować odpowiednią symulację wideo. Rozpoczyna się ciekawy eksperyment z nieciekawymi następstwami...

Reżyser:Kristina Buožytė
Scenariusz:Kristina Buožytė, Darius Gylys, Bruno Samper
Muzyka:Titas Petrikis
Zdjęcia:Feliksas Abrukauskas
Montaż:Eimantas Belickas, Paulius Zavadskis
Obsada:Gabija Ryškuvienė, Marius Jampolskis, Darius Gumauskas, Valda Bičkutė, Darius Petkevičius, Valerijus Jevsejevas

Kristina Buožytė to młoda reżyserka z Litwy. Aktualnie pracuje nad swoim drugim filmem pełnometrażowym — Vanishing Waves (roboczy tytuł to Aurora). Debiut fabularny Buožytė — Kolekcjonerka zdobył w 2008 roku Srebrnego Żurawia, nagrodę kinematografii litewskiej w kategorii Najlepszego Litewskiego Filmu Pełnometrażowego oraz nagrodę dla Najlepszego Reżysera na rosyjskim FF Kinoshock (2008). Brał także udział w ponad 30. międzynarodowych festiwalach filmowych.