X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu Shortcut 2014

Barbara Białowąs

Urodziła się w Opolu w 1978 r. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji w Katowicach na kierunku Reżyseria Filmowa i Telewizyjna. Na tym samym Uniwersytecie wcześniej ukończyła filmoznawstwo. W 2012 ukończyła również program EKRAN w Wajda School. Jest autorką kilku etiud krótkometrażowych: Ewka skacz!, jak również nagradzanej Landryneczki. W ramach projektu Polska – Rosja. Nowe spojrzenie zrealizowała film dokumentalny w Rosji Moskiewska żona. Jej krótki film Moja nowa droga wygrał festiwal Młodzi i Film w Koszalinie w 2009 roku. W 2012 roku zrealizowała swój pełnometrażowy debiut filmowy Big Love (nagroda „Discovering Eye” na 24. PFF in America w Chicago). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 uczestniczyła w Berlinale Talents. Od roku 2012 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Opolskim, a od 2014 na Uniwersytecie Wrocławskim.

Marcin Kowalczyk

Urodził się w 1987 roku w Krakowie. Jest aktorem filmowym i teatralnym. Na czwartym roku studiów za rolę w dyplomowym spektaklu Babel 2 (reż. Maja Kleczewska) w 2011 roku otrzymał nagrodę na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Jesteś Bogiem (2012, reż. Leszek Dawid), w którym zagrał Magika — lidera Paktofoniki. Ta kreacja przyniosła mu liczne nagrody, m.in. nagrodę za debiut aktorski (Gdynia Film Festiwal) i Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Rolą w najnowszym filmie Hardkor Disco (2014) już zaskarbił sobie przychylność jury na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, które nagrodziło go „za stworzenie elektryzującej roli, która za pomocą minimalnych środków buduje wysokie napięcie”. Jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich aktorów młodego pokolenia.

Paweł Maślona

Reżyser, scenarzysta i montażysta. Jest absolwentem politologii, studiował także reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych Tylko dla obłąkanych (2010) i Zaćmienie (2011). Jego film dyplomowy Magma (2013) został doceniony na licznych festiwalach, m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni (Nagroda im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film w Konkursie Młodego Kina) czy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs (Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego w kategorii powyżej 15 minut). Film nagrodziliśmy także Złotym Aniołem na 11. MFF TOFIFEST w konkursie Shortcut za „Za mistrzowskie ukazanie sytuacji wyalienowania ujętej w przemyślaną i zdyscyplinowaną formę”. Paweł Maślona pracuje obecnie nad swoim pierwszym filmem pełnometrażowym.

Violetta Vajda

Od 2003 roku pracuje dla festiwalu multimedialnego MEDIAWAVE Another Connection, który jest jednym z najstarszych festiwali organizowanych na Węgrzech. Odpowiada za kierowanie pracami na programem filmowym festiwalu i jest członkinią komisji selekcyjnej. Była koordynatorką przy kilku projektach artystycznych oraz warsztatach filmowych i fotograficznych, a także programach dla młodzieży.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest