X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Flisak

Tofifest jako jedyny z dużych polskch festiwali, kładzie silny nacisk na promowanie lokalnego środowiska filmowego. Filmowcy związani z "rodzinnym" regionem Tofifest, czyli województwem kujawsko-pomorskim, co roku honorowani są nagrodą Prezydenta Torunia "Flisak Tofifest". Laureatami Flisaka są takie osoby jak Jakub Gierszał, Piotr Głowacki, Tomasz Wasilewski, Olga Bołądź, Magdalena Czerwińska, Maciej Cuske, Marcin Sauter, Łukasz Karwowski, Marcin Gładych i wielu innych.

Od samego początku istnienia naszego festiwalu organizujemy przeglądy kina regionalnego, które w 2013 roku przeistoczyły się w konkurs LOKALIZACJE, w którym przyznawany jest Złoty Anioł.

Festiwal prowadzi także bloga Tofifest Film Magazine, na którym pojawiają się informacje o sukcesach i osiągnięciach regionalnych twórców filmowych.

Wielokrotnie ruszaliśmy w trasę z filmami kujawsko-pomorskich artystów. Nasze poakzy dobyły się w ponad 40 miastach w Polsce oraz na festiwalach i przeglądach w Berlinie, Londynie, Rzymie, Sofii, Gyor czy Pradze. Najnowszym przedsięzięciem jest inicjatywa "Movies from the Heart of Poland".

Organizujemy także kinowe premiery ważniejszych filmów stworzonych w regionie, wydajemy książki o historii naszego kina i aktywnie komentujemy życie filmowe poprzez artykuły w takich dziennikach jak Gazeta Wyborcza, Nowości czy Gazeta Pomorska. Co roku także podsumowujemy osiągnięcia lokalnego kina w ostatnich 12 miesiącach w Filmowym Wydarzeniu Roku.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest