X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

FILMOGRANIE to najlepsza i najbardziej kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w Polsce. Jedyna w swoim rodzaju, nietendencyjna, zaskakująca i wychodząca naprzeciw potrzebom młodych odbiorców kultury.

Pobudzanie wyobraźni i zgłębianie tajników sztuki filmowej oraz sztuk pokrewnych to cel tej edukacji. Warsztaty, praca kolektywna, realizacja filmowa, aktywizacja. Współorganizatorem FILMOGRANIA jest Pracownia Sztuka Cię Szuka z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, a wszystkie działania odbywać się będą zarówno w przestrzeni miejskiej — Parku Bydgoskim na Przedmieściu Bydgoskim, jak i w Pokoju z Kuchnią (P+K) — jedynym taki miejscu w Polsce, zaprojektowanym przez wybitnego designera Tomka Rygalika. Zaczynamy już 13 czerwca.

Wstęp na wszystkie warsztaty wolny, ilość miejsc na warsztaty stacjonarne ograniczona.

Program FILMOGRANIA — Warsztaty

AKCJA-KREACJA: GABINET OSOBLIWOŚCI CZARNOKSIĘŻNIKA OZA ORAZ CASTING DO MUSICALU!

W niedzielę, 13 czerwca w Parku na Bydgoskim Przedmieściu  stanie wyjątkowy namiot. Dzieci i młodzież będą miały okazję wziąć udział w przygotowaniach do musicalu na podstawie opowiadania  Czarnoksiężnik z krainy Oz Franka Bauma. Poszukujemy odtwórców ról Dorotki, Żelaznego Drwala, Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa oraz wielu wielu innych! Wiek nie gra roli!

Data: 13.06.2010
Godzina: 12:00-14:00
Liczba uczestników nieograniczona!
Wstęp wolny!

scs_logo.gif

SEKCJA MUSICAL!

Podczas poszczególnych spotkań warsztatowych przygotujemy wspólnie elementy wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest musical. Poznamy ten osobliwy gatunek filmowy, a stworzony przez nas musical zawierał będzie sceny mówione, śpiewane i tańczone. Użyjemy efektownych i monumentalnych dekoracji, które sami wykonamy. Nie zabraknie także technik multimedialnych. Na koniec zrealizujemy film — musical, który każdy uczestnik otrzyma jako pamiątkę z uczestnictwa w warsztatach.

Przedział wiekowy: 7+
Data: 26-29.06.2010
Godzina: 12:00-14:00
Miejsce: CSW, Pokój z kuchnią 
Liczba uczestników ograniczona! Zapisy: sztukacieszuka@csw.torun.pl
Warsztaty są bezpłatne!

MIEJSKI MIKSER CZYLI ROZMOWY OBRAZÓW — WARSZTATY VJ’INGU

VJ-owanie jest nową dyscypliną sztuki, polegającą na tworzeniu poprzez mieszanie na żywo obrazów i materiałów dźwiękowych. Podczas trzydniowych VJ’skich warsztatów poznamy triki związane z rejestrowaniem i formami prezentowania filmowych obrazów, a także zastanowimy się nad relacją dźwięk-obraz.

Przedział wiekowy: 15 +
Data: 30.06, 01.07 i 02.07.2010
Godzina: 12:00-14:00
Miejsce: CSW, Pokój z kuchnią
Liczba uczestników ograniczona! Zapisy: sztukacieszuka@csw.torun.pl
Warsztaty są bezpłatne!

POSIŁKUJEMY SIĘ SZTUKĄ!

Porankom filmowym w trakcie festiwalu Tofifest  towarzyszyć będą niezwykłe śniadania, które przybliżyć mają kulinarne doświadczenia i eksperymenty ukryte w filmach. Wspólnie odkryjemy inspirujący potencjał jedzenia!

Data: 26.06 - 02.07.2010
Godzina: 10:30-12:00

Codzienne słodkie śniadania dla uczestników poranków filmowych!

Liczba uczestników ograniczona! Zapisy: sztukacieszuka@csw.torun.pl

W programie cykl bajek duńskich.

Więcej informacji:

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest