X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Idea festiwalu

Niepokorny festiwal. Niepokorne kino. Takiego szukamy, bo przecież każdy ma w sobie bunt…

Tofifest ma swój niepowtarzalny rys programowy. Dla nas kino jakie prezentujemy to sztuka kreatywnie komentująca życie i będącą jego integralną częścią.

Niepokorność od początku wyróżnia Tofifest pośród festiwali filmowych w Polsce.  Od początku istnienia hołdujemy zasadzie pokazywania „kina zbuntowanego”, szukającego prawdy o współczesnym człowieku, prowokującego do dyskusji o trudnych tematach społecznych, politycznych i wszystkich tych sprawach ludzkich, wobec których trudno jest przejść obojętnie. Głównie takie filmy prezentowane będą w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych ON AIR, gdzie obraz, można by rzec, „daje swój głos” w dyskusji.

Twórcy nietuzinkowi, idący pod prąd pewnym tendencjom czy utartym opiniom. Ale także zjawiska z historii kina, okrzyknięte kultowymi, co do których wielu wstydzi się przyznać, że je uwielbia… To kolejne terytoria poszukiwań Tofifest. Odkrywane, eksplorowane, wydobywane.

Jednak festiwal - jako wydarzenie kulturalne - to nie tylko program, ale przede wszystkim widz. Bo przecież filmy są robione dla ludzi.

Nasze tegoroczne motto brzmi: „Bo każdy ma w sobie bunt”.

Czemu takie? Bo każdy go kiedyś miał, ma, lub mieć będzie.

Dyrektor Festiwalu
Kafka Jaworska

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest