X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Instytut B61 – operacja Slapstick

UWAGA! Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Festiwalem Tofifest i kierownictwem toruńskiego oddziału Międzynarodowych Placówek Naukowych – Instytutem B61 – w dniu 28 czerwca udostępnione zostanie zwiedzającym podtoruńskie laboratorium filmowe Slapstick, działające w oparciu o nowatorskie technologie wypracowane przez inżynierów Instytutu!

Wycieczka ta będzie jedyną szansą, żeby zapoznać się z francuską technologią chronometrażu filmowego, polegającą na kompletnym rozdzieleniu światła i dźwięku przy wykorzystaniu siatek wysoce dyfrakcyjnych. Nowatorskie rozwiązanie pozwala skrócić czas zdjęć filmowych do niezbędnego minimum. Wystarczy jedynie nadmienić, iż obecny rekord świata w kategorii filmów pełnometrażowych należy do francuskiego kryminału „Tętno”, którego ponad dwugodzinny materiał (przy użyciu chronometrażu) udało się nakręcić w niespełna minutę. Technika, która zostanie Państwu zaprezentowana wykorzystuje bowiem pojęcie slapsticku szerokopasmowego, które charakteryzuje się dużą ilością ruchu jednostajnego. Postacie aktorów początkowo mocno przerysowane, przeżywają groteskowo przygody, by finalnie utworzyć pełne emocji, dramatyczne suity.

Foto. Fragment filmu „Tętno” nakręconego techniką chronometrażu filmowego.

Główna oś laboratorium filmowego Slapstick w dużej mierze opiera się również o perfekcyjne wykorzystanie wiadomości z zakresu fizyki fal dźwiękowych i świetlnych. Widzowie po przewiezieniu na teren laboratorium zaznajomią się więc z podstawowymi założeniami interferometrii. Niestety ze względu na bezpieczeństwo pracowników laboratorium filmowego wprowadzono całkowity zakaz publikacji jakichkolwiek informacji na temat umiejscowienia laboratorium. Transport uczestników odbędzie się więc pod ścisłym nadzorem pracowników Instytutu.

Więcej informacji już wkrótce na stronach internetowych Festiwalu Toffifest oraz Instytutu B61!

Zgłoś się po darmowe wejściówki na Instytut B61 już teraz. Zgłoszenia od 11 czerwca do 21 czerwca ONLINE! Odbiór wejściówek w Klubie Niebo od 22 czerwca.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest