X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie! 2012

Zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję warsztatów FILMOGRANIE! FILMOGRANIE to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST.

Zapraszamy do zapisów: http://www.tofifest.pl/pl/filmogranie. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Ten interdyscyplinarny projekt łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych, praktyk fotograficznych; bada także relacje między postrzeganiem wizualnym a sferą dźwięku. FILMOGRANIE upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym. Na tegoroczny program składają się trzy bloki, z których każdy przeznaczony jest dla innego odbiorcy:

Śniadanie na księżycu! Kosmiczne poranki filmowe

Śniadanie na księżycu! Kosmiczne poranki filmowe — w trakcie trwania festiwalu TOFIFEST odbędą się specjalne seanse, połączone z działaniem warsztatowym oraz niezwykłymi śniadaniami dla najmłodszych filmowych obieżyświatów. Podczas spotkań wspólnie prześledzimy fantastyczne przygody oraz podróże w czasie i przestrzeni wybranych bohaterów.

Montaż, triki, ekspozycja!

Montaż, triki, ekspozycja! — dedykowane starszym uczestnikom. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież przyjrzą się pracy na planie filmowym; będą mieli okazję wcielić się w role twórców sztuk audiowizualnych, aktorów i scenografów. Efektem działań będzie stworzenie krótkiej etiudy filmowej. Inspirację dla działań warsztatowych stanowi sylwetka i dzieło Georges’a Méliès — ojca kinematografii, mistrza filmowej iluzji, niezwykłego montażu i triku filmowego.

Film od kuchni — filmowa edukacja dla przedszkolaków

Projekt Filmogranie! przeznaczony jest dla grupy dzieci i młodzieży, która chciałaby poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki filmowej. Wszystkie działania odbywają się bezpłatnie!

Podsumowaniem projektu będzie wydanie DVD z materiałami audiowizualnymi, powstałymi w ramach przedsięwzięcia, dofinansowane w ramach programu Mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Każdy z uczestników będzie miał wpływ na jego ostateczny kształt. Zarejestrowany i poddany refleksji proces realizacji warsztatów, a także utworzone przez uczestników licznych działań materiały filmowe staną się szeroko dostępnym materiałem promocyjnym i edukacyjnym. Prezentacja wydawnictwa DVD wraz z towarzyszącą jej wystawą wielkoformatowej fotografii — fotosów z planu zdjęciowego będzie miała miejsce 6 grudnia 2012 w toruńskim Kinie Centrum.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest