X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury SHORTCUT

Peter Muszatics

Peter Muszatics urodził się w 1976 roku. Z zawodu jest prawnikiem, producentem i ekspertem od public relations. Ukończył uniwersytet w Budapeszcie i Wiedniu, a następnie pracował jako producent i reżyser przy rozlicznych produkcjach telewizyjnych. Od 2007 roku jest dyrektorem ds. public relations pracującym dla czołowego węgierskiego MFF Cinefest, który odbywa się w Miskolcu oraz kuratorem serii pokazów CineClassic, które obejmują warsztaty historii filmu, wystawy i pokazy filmów. Peter regularnie publikuje eseje i artykuły w takich magazynach jak „Vigilia” i „Metropolis”, a także ubiega się o stanowisko profesora zwyczajnego DLA w Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Budapeszcie. Jest również reżyserem i producentem kilku filmów dokumentalnych, np. Confessions of an Original Sinner (przedstawiający postać amerykańskiego historyka Johna Lukacsa) czy Process (historia Węgier w latach 1920–1944, opowiedziana z perspektywy wzrastającego antysemityzmu). Peter Muszatics mieszka w Budapeszcie.

Natalia Lesz

Natalia Lesz urodziła się w 1981 roku. Jest znaną i utalentowaną polską piosenkarką i aktorką. Przez sześć lat uczęszczała do Szkoły Baletowej w Warszawie. Później tańca uczyła się m. in. w Royal Academy of Dance i Broadway Dance w Londynie. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Aktorski na Uniwersytecie Nowojorskim Tisch School Of The Arts. Sympatię widzów zaskarbiła sobie rolą tancerki, Ingi Sawczuk, w cieszącym się dużą popularnością serialu Tancerze. Natalia w swoim dorobku ma wiele ról filmowych i telewizyjnych. Występowała m. in. w: Ojcu Mateuszu, Układzie Warszawskim, Linii życia. Grała też na deskach teatru m. in. w Jak Wam Się Podoba jako Celia w Stalla Adler Theater w Nowym Yorku, Tramwaju zwany pożądaniem w Shubert Theater Nowym Jorku, w Like a Virgin w Teatrze Praga. Nad pierwszą płytą, zatytułowaną po prostu Natalia Lesz pracowała w Los Angeles, a utwór Power of Attraction znalazł się na 24. miejscu w rankingu najlepszych utworów amerykańskiego Birlboard Magazine. W 2009 dostała nagrodę Viva Comet w kategorii Debiut Roku. Była też nominowana do nagrody Fryderyki 2009 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Niedawno wydała płytę That Girl, która osiągnęła status Złotej Płyty.

Kuba Czekaj

Kuba Czekaj urodził się w 1984 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem reżyserii, absolutorium uzyskał na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz w Programie Fabularnym Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009 i 2011). Uhonorowany nagrodą „Talent Trójki” — wyróżnieniem przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia. Zdobywca nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej „Warto” oraz „Gwarancji Kultury” — dorocznych nagród TVP Kultura. Laureat drugiej edycji Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla aktywnych studentów i doktorantów. Autor wielokrotnie nagradzanych krótkometrażowych filmów fabularnych takich jak: Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, Dom w różach, Za horyzont, Kawałek nieba oraz Twist & Blood.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest