X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie! 2012

Zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję warsztatów FILMOGRANIE! FILMOGRANIE to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST.

Ten transdyscyplinarny projekt łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych, praktyk fotograficznych; bada także relacje między postrzeganiem wizualnym a sferą dźwięku. FILMOGRANIE upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym. Na tegoroczny program składają się trzy bloki, z których każdy przeznaczony jest dla innego odbiorcy:

Projekt Filmogranie! przeznaczony jest dla grupy dzieci i młodzieży, która chciałaby poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki filmowej. Wszystkie działania odbywają się bezpłatnie.

Obowiązują zapisy na warsztaty za pośrednictwem formularza umieszczonego u dołu tej strony.

Podsumowaniem projektu będzie wydanie DVD z materiałami audiowizualnymi, powstałymi w ramach przedsięwzięcia, dofinansowane w ramach programu Mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Każdy z uczestników będzie miał wpływ na jego ostateczny kształt. Zarejestrowany i poddany refleksji proces realizacji warsztatów, a także utworzone przez uczestników licznych działań materiały filmowe staną się szeroko dostępnym materiałem promocyjnym i edukacyjnym. Prezentacja wydawnictwa DVD wraz z towarzyszącą jej wystawą wielkoformatowej fotografii — fotosów z planu zdjęciowego będzie miała miejsce 6 grudnia 2012w toruńskim Kinie Centrum.

Prowadzący działania

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest