X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tofifest ogłasza konkurs dla filmowców z regionu kujawsko-pomorskiego

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest ogłasza nowy konkurs filmowy. Konkurs LOKALIZACJE skierowany jest do twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Zgłoszone filmy oceni profesjonalne Jury, które przyzna Złotego Anioła dla najlepszego filmu. Nabór filmów zaczyna się już dzisiaj i potrwa do końca września.

Tofifest jako pierwszy festiwal w kraju ustanowił osobną nagrodę dla kina regionalnego. Od 2003 roku przyznaje honorową nagrodę Prezydenta Miasta Torunia — Flisaka Tofifest dla najlepszych twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Organizatorzy festiwalu, widząc coraz wyższy poziom prezentowany przez filmy lokalnych reżyserów, zdecydowali się na kolejny krok — utworzenie osobnego konkursu dedykowanego autorom związanym w różny sposób z regionem kujawsko-pomorskim. Nowy konkurs nosi nazwę Lokalizacje, a Złotego Anioła przyzna w nim profesjonalne jury.

Nabór filmów do konkursu rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 30 września 2013 roku. Przyjmowane będą filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2012 roku, których reżyser, operator, scenarzysta lub wykonawca/wykonawczyni roli głównej są związani z województwem kujawsko-pomorskim.

Do konkursu przyjmowane będą zarówno filmy profesjonalne, studenckie, jak i niezależne, trwające nie więcej niż 60 minut. Zgłaszać można filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne, animowane oraz wideoklipy muzyczne.

Zgłoszenia filmu należy dokonać online pod adresem http://www.tofifest.pl/lokalizacje/, a wygenerowaną w systemie online, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz z filmem dostarczyć lub przesłać  z dopiskiem „Konkurs Lokalizacje” do biura organizatora konkursu na adres:

MFF Tofifest
Fundacja Biuro Kultury
ul. Św. Ducha 2/2a
87-100 Toruń

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie ogłoszona na stronie festiwalu w pierwszym tygodniu października.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest