X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Smolik i „The Trip” na zakończenie Tofifest

Koncert Smolika prezentujący muzykę z albumu „The Trip”, jak również utwory ze wszystkich dotychczasowych płyt artysty, uświetnią zakończenie tegorocznej edycji MFF Tofifest w Toruniu. Interaktywny film „The Trip” jest zdobywcą „internetowego Oscara” — Webby Award 2013. Reżyser filmu Dawid Marcinkowski odbierze podczas gali zakończenia festiwalu nagrodę specjalną — Flisaka Tofifest.

Smolika nie trzeba przedstawiać żadnemu z fanów dobrej muzyki w kraju. To obsypany nagrodami znakomity autor i producent muzyczny. Podczas zakończenia Tofifest zagra koncert, podczas którego zaprezentuje swój dorobek artystyczny, jak również fragmenty ścieżki dźwiękowej do filmu „The Trip”, autorstwa kolektywu Kissinger Twins. Współtwórcą tego bazującego w Londynie duetu artystycznego jest wywodzący się z Torunia reżyser i specjalista od intermediów — Dawid Marcinkowski (www.dawidmarcinkowski.com). Muzyka Smolika wraz z filmem Marcinkowskiego splatają się w jeden wielki interaktywno-multimedialny projekt swobodnie korzystający z możliwości internetu, muzyki i filmu.

„The Trip”, nagrodzony w tym roku internetowym Oscarem czyli Webby Award, jest historią wielkiej mistyfikacji rządu amerykańskiego opowiedzianą przez jednego z jej głównych bohaterów filmowca Jacka Torrance’a, który w 1969 został zatrudniony przez tajne służby, by „zabrać Amerykę na księżyc”. Projekt obejmuje też specjalnie zaprojektowaną nową stronę internetową Andrzeja Smolika i jego interaktywny teledysk (www.jacktorrancetrip.com).

Smolik, który zagra 27 października 2013 roku o godzinie 21.00 na scenie Centrum Festiwalowego — klubu Od Nowa — to jeden z najważniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Przy swoich autorskich projektach współpracował m.in. z: Emmanuelle Seigner, Arturem Rojkiem, Noviką, Miką Urbaniak, Kasią Kurzawską i wieloma innymi. Jego albumy osiągają statusy „Złotych” i „Platynowych”. Smolik jest laureatem wielu nagród branżowych i cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Jest też niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich producentów muzycznych. Produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek.

Dawid Marcinkowski zasłynął w świecie swoim debiutanckim filmem interaktywnym „Sufferrosa”, pokazywanym na Tofifest 2010 i nominowanym do Europrix oraz Webby Award. Jedna z największych sław światowej reklamy, Ernie Schenck powiedział o Marcinkowskim „Widzę tu przyszłość Hollywood i pochodzi ona z Polski”.

Artysta będzie obecny na pokazie swojego filmu, a wcześniej odbierze podczas gali zakończenia festiwalu Flisaka Tofifest dla wybitnego twórcy związanego z regionem kujawsko-pomorskim. Flisak Tofifest, fundowany tradycyjnie przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jest najstarszą nagrodą dla kina regionalnego przyznawaną na polskich festiwalach. Towarzyszy bowiem Tofifest od pierwszej edycji w 2003 roku.

11. edycja Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21–27 października. Głównymi donatorami festiwalu są Urząd Miasta Torunia, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej i marka Bella.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest