X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ruszają muzyczne konkursy Audiowizji na Tofifest.

Młode zespoły muzyczne, DJ’e i VJ’e mogą już zgłaszać się do dwóch konkursów towarzyszących 12. edycji festiwalu filmowego Tofifest: „Audiowizje Showcase” i „Muzyka do nakręcenia”. Konkursy organizowane są w ramach pasma Audiowizje, które w tym roku jest wydarzeniem towarzyszącym MFF Tofifest.

Audiowizje, to istniejący od dwóch lat toruński festiwal, koncentrujący się na innowacyjnej tematyce muzyki do gier komputerowych oraz promocji, młodej polskiej muzyki. Nieustannie poszukujący form rozszerzania festiwalowego programu organizatorzy Tofifest, zaproponowali w tym roku twórcom Audiowizji współpracę, czego efektem będzie włączenie tego wydarzenia w program Tofifest’2014. Dzięki temu festiwal filmowy Tofifest, który od lat wspiera młodych filmowców, da też pole do popisu dla młodych muzyków. Pomysłodawcą Audiowizji promujących się hasłem „Usłysz obraz, zobacz dźwięk” jest młody muzyk zespołu Arouser, Patryk Lewandowski.

Pierwszy z konkursów „Muzyka do nakręcenia” – organizowany wraz z serwisami NuPlays.pl i TlumTlum.pl - jest skierowany do muzyków i filmowców. Muzycy zgłaszają swój utwór na platformie NuPlays.pl, a internauci wybierają najlepszy z nich. W nagrodę, ekipa filmowców wyłoniona przez TlumTlum.pl, zrealizuje do niego profesjonalny teledysk. Klip powstanie w czasie czterodniowych warsztatów Audiowizji, podczas festiwalu Tofifest. Jego premiera będzie miała miejsce na Onet.pl. Szczegóły tutaj. Deadline rejestracji konkursowej dla muzyków mija 30 września.

Drugi konkurs to poświęcony wizualizacji muzyki „Audiowizje Showcase”, w którym wystartować mogą zespoły muzyczne, artyści wizualni, DJ'e i VJ'e bez ograniczeń gatunku muzycznego, którzy przygotują koncert z wizualizacjami. Showcase odbywać się będzie na scenach 4 klubów festiwalowych podczas Tofifest (Dwa Światy, Carpe Diem, NRD, Kulturhauz). Widzowie wybiorą najlepsze zespoły i wizualizacje, które otrzymają nagrody finansowe. Deadline zgłoszeń mija 19 września. Szczegóły tutaj.

MFF Tofifest zwany „niepokornym festiwalem” odbywa się od 2003 roku. Stawia na ambitne kino „z pazurem”. W czterech konkursach i kilkunastu innych pasmach prezentuje co roku ponad 150 produkcji. Wśród gości toruńskiej imprezy znaleźli się Geraldine Chaplin, Ulrich Seidl, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Shirin Neshat, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Anioł nawiązujący do średniowiecznego znaku Torunia – miasta Tofifest. W tym roku Tofifest, wraz z Audiowizjami, odbędzie się w dniach 18-26 października. Widzowie chcący uczestniczyć w festiwalu pełne informacje znajdą na www.tofifest.pl oraz na festiwalowym facebooku i twitterze.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest