X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Złoty Lew z Wenecji 2015 z polską premierą na Tofifest

Z radością informujemy, że film Desde Alla (Z daleka), w reżyserii Lorenzo Vigasa, który miesiąc temu zdobył Złotego Lwa na prestiżowym festiwalu w Wenecji, będzie miał swoja polską premierę na toruńskim Tofifest.

Trailer

Film z Wenezueli w reżyserii debiutanta Lorenzo Vigasa zaskoczył wszystkich zdobywając Złotego Lwa. Zwycięstwo filmu opowiadającego o gejowskiej miłości i samotności w Caracas jest wielką niespodzianką. Nagrodę przyznało Jury pod przewodnictwem Alfonso Cuarona z Meksyku, z Pawłem Pawlikowskim w składzie.

Bohaterem filmu jest 50-latek z Caracas, którego pasją są przygodne spotkania z chłopcami z ulicy. Poznanie jednego z nich, wyjątkowo agresywnego, zmienia jego życie, ponieważ postanawia go wychować. Podwójnie ważne jest samo poruszenie tematu, który pozostaje nadal tabu w konserwatywnych społeczeństwach Ameryki Łacińskiej.

Co zapewne ucieszy widzów toruńskiej imprezy, po raz kolejny w konkursie głównym Tofifest, pokazującym najlepsze debiuty europejskie i światowe, zobaczą znakomity film na wiele miesięcy przed kinową premierą, przed innymi festiwalami debiutów. Twórczyni programu konkursu ON AIR, szefowa festiwalu Kafka Jaworska, przygotowała w konkursie jeszcze kilka niespodzianek. Przypomnijmy, że w 2014 roku w ON AIR odbyły się polskie premiery Turysty Rubena Ostlunda (późniejsza nominacja do Oscara), Kukurydzianej Wyspy George Ovashvili (nagroda Karlove Vary) czy Płomienia Syllasa Tzoumerkasa.

(inf. własna + www.tvn24.pl)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest