X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zapraszamy na piątkowe spotkania!

Zapraszamy na piątkowe (23 października 2015 roku) spotkania 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filowego Tofifest. Wstęp wolny.

„Figura” to surrealistyczna opowieść o tworzeniu mitu, o religijnym kiczu, a także pragnieniu wielkości. Kto jest jej głównym bohaterem? Największy na świecie mieszkaniec Parku Miniatur Sakralnych… O swoim obrazie krótkometrażowym i pracy filmowca opowie Katarzyna Gondek. Spotkamy się także z Filipem Gieldonem, który za swoją „Lunę” otrzymał Nagrodę Krakowskiego Klastra Filmowego w Konkursie Młodego Kina na FF w Gdyni.

Spotkanie z artystką odbędzie się po pokazie filmu „Nieobecność”, który jest portretem zmarłego przedwcześnie Piotra Łazarkiewicza. Obraz zbiera relacje bliskich i współpracowników reżysera, a także archiwalne materiały i wypowiedzi. Magdalena Łazarkiewicz jest członkinią Polskiej Akademii Filmowej oraz reżyserką licznych spektakli telewizyjnych, filmów i seriali.

Spotkanie po kolejnej części pasma Lokalizacje. Tym razem gościć będziemy Ryszarda Kruka, znanego m.in. z „Taksówkarza” — filmu o najstarszym taksówkarzu w Toruniu oraz obrazu dokumentalnego „Ziggy Dust” o Zbyszku Cołbeckim. O krótkim metrażu „Głód” opowiedzą jego reżyserka — absolwentka UMK, Marika Krajniewska — oraz odtwórczyni głównej roli, związana z Teatrem Nowym w Poznaniu Ewelina Szostkowa.

Po pokazie filmu „Karbala” spotkamy się z jego reżyserem, znanym już widzom m.in. z głośnego „Linczu” Krzysztofem Łukasiewiczem, a także producentem obrazu, Włodzimierzem Niderhausem oraz autorem zdjęć — Arkadiuszem Tomiakiem. „Karbala” to opowieść o czterodniowej bitwie, którą w kwietniu 2004 roku stoczyli w Iraku polscy i bułgarscy żołnierze. Obraz prezentowany był m.in. na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest