X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Amy Winehouse z 5 nominacjami do BIFA

Dobre wieści z Londynu. Film, który zainspirował tegoroczne pasmo wiodące Tofifest: Zjawiska: Klub 27, zdobył 5 nominacji do British Independent Film Awards! Amy Asifa Kapadii powalczy z innymi filmami znanymi z Tofi.
Pięć nominacji do British Independent Film Awards to nie byle co. Najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy montaż (Chris King), najlepszy producent (James Gay-Rees), najlepszy dokument (James Gay-Rees, Asif Kapadia). Amy to wstrząsająca historia Amy Winehouse. Zmarłej w wieku 27 lat gwiazdy muzyki. Film pyta kim była naprawdę Amy, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła tak tajemniczą śmiercią w wieku zaledwie 27 lat? Amy to nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy — błyskotliwej dziewczyny obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy.

Do BIFA za najlepszy film zagraniczny nominowano też Syna Szawła László Nemesa, znanego z Tofifest (drugi pokaz w Polsce). Nominacje za najlepszy film, najlepszą reżyserię (Andrew Haigh) i najlepszy scenariusz (Andrew Haigh), dla najlepszego aktora (Tom Courtenay), dla najlepszego producenta (Tristian Goligher), otrzymał inny znany z programu Tofi film otrzymał film 45 lat.

Osobną nominmację dla najlepszego krótkiego metrażu roku w Wielkiej Brytanii otrzymał znany z konkursu SHORTCUT Tofifest film Manoman w reżyserii Simona Cartwrighta.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest