X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Malta, USA, Polska. Nasze filmy zgarniają nagrody.

Wspaniałe wiadomości o nagrodach płyną do nas ze wszech stron. Tomasz Wasilewski przywozi nagrody z Malty, Andrzej Cichocki z amerykańskiego Reno, a Staszek Cuske z naszego Konina. Toruńsko-bydgoska siła filmowa rządzi.

Malta nagród warta

Z zakończonego właśnie Valletta Film Festival przyjadą dwie nagrody dla twórców filmu "United States of Love" / "Zjednoczone Stany Miłości". Tomasz Wasilewski został najlepszym reżyserem, a Dorota Kolak najlepszą aktorką.

Związany z Toruniem i Inowrocławiem Tomek Wasilewski jest laureatem nagrody specjalnej naszego festiwalu - Flisaka Tofifest. Światowa premiera filmu "Zjednoczone Stany Miłości" odbyła się w ramach Konkursu Głównego 66. Berlinale. Tomasz otrzymał tam Srebrnego Niedźwiedzia za Najlepszy Scenariusz.

Tu pisaliśmy o filmie "Zjednoczone Stany Miłości": "ZSM" wchodzą do kin na świecie!Wasilewski ze Srebrnym Niedźwiedziem Berlinale!Polski film w dziesiątce Berlinale

Rąbnęliśmy Amerykanów "Supernovą"

Piękne wieści także z USA. Andrzej Cichocki za swoją "Supernovę" otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Sci-On! Film Festival w Reno w Newadzie.

Andrzej Cichocki był gościem Tofifest w 2015 roku, a "Supernova" była nominowana do Złotego Anioła i startowała w konkursie Lokalizacje. Wcześniej film zdobył nagrody na festiwali Lubuskie Lato Filmowe i Houston Worldfest Independent Cinema.

Tu pisaliśmy o "Supernovej"

Konin zdobyty!

Filmy młodych twórców z Bydgoskiej Kroniki Filmowej w ten weekend zdobyły wiele nagród.

Z najstarszego polskiego festiwalu filmowego, konińskiej 62. OKFA, Grand Prix przywiózł krótkometrażowy „Wyścig” w reżyserii Stanisława Cuske. Frapująca opowieść o relacja ojca i syna - żuzlowców Jacka i Oskara Gollobów, pokonała 53 konkurentów. W tym krótki metraż Gdy przyjdzie mi ten świat porzucićw reżyserii Mateusza Buławy także z BKF, który otrzymał wyróżnienie. Gwoli ścisłości zanotujmy, że film Cuske powstał w ramach Przedszkola Filmowego Szkoły Wajdy.

BKF-owcy zdobyli też nagrody na Festiwalu Anim@kcja w Białymstoku. Drugie miejsce w kategorii Dokument zdobył wspomniany film Mateusza Buławy, a trzecie miejsce kolejny film Stanisława Cuske - "Pod żaglami".

Trzecie miejsce w kategorii Dokument konkursu młodzieżowego zdobyła "młodziczka" z BKF-u, Karolina Biesiacka za short "Cisza".

Gratulacje!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest