X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Czy Guy Ritchie będzie w konkursie głównym Cannes 2017?

Francuski magazyn internetowy Wask rozpoczął publikowanie swojej listy 100 filmów, które powinny znaleźć się w programie tegorocznego festiwalu w Cannes. Jest Guy Ritchie, György Pálfi i nasza Urszula Antoniak. Co ciekawe, magazyn podpowiada do jakiej sekcji powinny trafić filmy.

Na razie wask.fr opublikował 40 propozycji czyli filmy od 100 do 61 na swojej liście. Francuski ranking zaciekawił nas, bo uwzględnione są trzy najnowsze produkcje reżyserek i reżysera znanych z Tofifest.

Wielcy

Do konkursu głównego krytycy proponują potężne, hollywoodzkie widowisko „King Arthur: Legend of the Sword”, najnowsze dzieło Guy’a Ritchiego. To kolejne wcielenie legendy Okrągłego Stołu.

W sekcji Un Certain Regard, wg dziennikarzy portalu powinny znaleźć się najnowsze filmy György Pálfi’ego „The Voice” i naszej Urszuli Antoniak „Między słowami” z genialną rolą Jakuba Gierszała. Kuba właśnie ze względu na tę kreację, mimo że film nie jest jeszcze powszechnie znany, został w tym roku uznany przez magazyn Variety za jedną z 10 osobowości kina, jakie warto obserwować.

„Nasi”

W sekcji Quinzaine Des Réalisateurs Wask umieścił film „Ava”, który wyreżyserowała Léa Mysius. Lea wygrała filmem „Les Oiseaux-tonnerre” (Thunderbirds) krótkometrażowy konkurs Tofifest 2014. Ostatnio pisaliśmy o niej, gdyż została autorką scenariusza do najnowszego filmu z Marion Cotillard i Charlotte Gainsbourg: "Les fantômes d'Ismaël" w reżyserii Arnaud Desplechina. „Ava” to opowieść o nastolatce, która nagle traci wzrok z Laure Calamy w roli głównej.

Greczynka Elina Psykou pokazywała na Tofifest unikatowy film „The Eternal Return of Antonis Paraskevas”. W Cannes mogłaby zaprezentować w sekcji Un Certain Regard „Synów Sofii”. Film żyje już "festiwalowym życiem" od 2015 roku, kiedy to wygrał nagrodę work-in-progress na festiwalu Les Arcs. Czy krytycy z Wask dobrze przepowiadają jego nieodległą przyszłość?

Ostani „nasz” film to „Sicilian Ghost Story” włoskiego duetu Fabio Grassadonia i Antonio Piazza. Film jest niemalże ukrywany przed krytykami, bardzo niewiele o nim wiadomo. Poprzednim, znanym z konkursu Tofifest „Salvo” wygrali Grand Prix Semaine de Critics w Cannes w 2013 roku. Nowy film jest nadal w postprodukcji i będzie gotowy dosłownie na sam festiwal w Cannes. Ma to być historia miłości między dwójką młodych bohaterów tle. Wask widzi obraz w sekcji Un Certain Regard.

Czekamy na kolejne 59 propozycji Wask.fr

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest