X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Geraldine Chaplin w thrillerze S-F, broni… książek

Rutger Hauer, Michael Madsen, Christopher Lambert i Geraldine Chaplin. Naprawdę mocną obsadę zobaczymy w filmie Louisa Nero „The Broken Key”. Chaplin będzie w nim Kobietą Wieży – strażniczką książek. A potem zagra w sequelu „Jurassic World”.

W niedalekiej przyszłości papier stał się rzadkimi luksusowym towarem. Jego posiadanie kontrolowane jest przez mroczną ponurą i budzącą strach postać "Big Z", właściciela  światowej mega-korporacji Zimurgh Corporation.

Drukowanie jest przestępstwem

W tym świecie drukowanie czegokolwiek jest przestępstwem. Biblioteki stały się niedostępnymi muzeami. Wszelkie informacje docierają do ludzi w strumieniu danych trafiając bezpośrednio do każdego tabletu i smartfonów dzięki szybkiej sieci utworzonej i uniwersalnie kontrolowanej przez korporację.

W filmie zagra plejada gwiazd. Rutger Hauer, Michael Madsen, Christopher Lambert oraz legenda spaghetti westernu, Franko Nero. Geraldine Chaplin wcieli się w obrończynię ostatnich tajnych bibliotek, ukrytych w Wielkiej Wieży. W tym futurystycznym świecie mord jest jednak na porządku dziennym.

Dante i Bosch prowadzą śledztwo

Reżyser miesza w filmie konwencje i idee. Realistyczna wizji przyszłości tego thrillera science - fiction ulokowana została w Turynie. Szereg zabójstw, staje się zaczynem śledztwa, które prowadzi wbrew policji brytyjski uczony Arthur J. Adams. Wkracza na długą ścieżkę po której prowadzą go… Dante Alighieri i Hieronim Bosch.

Ufff… zapowiada się na mocno wizjonerskie kino. Autor tego pomysłu, reżyser Louis Nero urodził się w Turynie w 1976 roku. Jest prezesem firmy "L'Altrofilm", a od 2004 - stałym członkiem jury nagrody Donatello, zwanej „włoskim Oscarem”. Nie wiemy jak udało mu się namówić panią Chaplin, bo…

Geraldine nie zwalnia ani na chwilę

Geraldine była w roku 2013 naszym gościem i odebrała Złotego Anioła Tofifest za całokształt twórczości. Fantastyczna, ciepła i bardzo otwarta artystka, nie zamierza ani na chwilę zwalniać i zaraz po „The Broken Key” weszła na plan wraz ze swoją wnuczką Ooną Chaplin. Obie zagrały w hiszpańskiej komedii „As We Like It” (2017) Carlosa Marquesa-Marceta.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest