X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego!

Dzisiaj, 10 sierpnia ruszają zdjęcia do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego pt. „Eter”. Film jest próbą reinterpretacji mitu Fausta. W roli głownej Jacek Poniedzialek, a w obsadzie Andrzej Chyra i ukraińska debiutantka.

Opowiada historię wojskowego lekarza, który prowadzi eksperymenty medyczne na początku XX wieku by zyskać władzę nad ludźmi. Pierwsza tura zdjęć potrwa do 6 września. Zdjęcia jesienno-zimowe zaplanowane zostały na listopad i grudzień 2017.

Międzynarodowa produkcja

Za kamerą staje Piotr Niemyjski. Scenografię do filmu przygotuje Joanna Macha, kostiumy Katarzyna Lewińska. W roli głównej wystąpi Jacek Poniedziałek. W filmie zobaczymy też Andrzeja Chyrę i Małgorzatę Pritulak oraz debiutantkę, Ukraińską aktorkę Marię Ryaboshapka.

„Eter” powstaje przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Podkarpackiego Funduszu Filmowego, Ukraińskiej Agencji Filmowej, Litewskiego Centrum Filmowego oraz Węgierskiego Funduszu Filmowego.

Produkowany przez Studio Filmowe TOR film powstaje w koprodukcji polsko-ukraińsko- węgiersko-litewskiej.

Nasz Zanussi

Krzysztof Zanussi jeste jednym z najważniejszych reżyserów, europejskiego kina autorskiego. Jest też laureatem Złotego Anioła Tofifest za całokształt twórczości.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest