X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowy film z Gierszałem. Światowa premiera "Pomiędzy słowami" na MFF w Toronto

W programie 42. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (TIFF) zaplanowana została Światowa premiera nowego filmu Urszuli Antoniak "Pomiędzy słowami". Główną rolę gra w nim nasz Kuba Gierszał. Ostatnio ten młody aktor chyba nie schodzi z planu.

Ledwo napisaliśmy o zakończeniu zdjęć do "Najlepszego" Łukasza Palkowskiego, gdzie Gierszał gra legendarnego "ironmana", a tu już kolejne informacje.

"Pomiędzy słowami" czyli "kim jestem?"

Film opowiada historię młodego prawnika mieszkającego w Berlinie. Mężczyzna jest z pochodzenia Polakiem. Pewnego dnia rusza w podróż do rodzinnego kraju, by odnaleźć ojca.

A tak film opisują sami twórcy: "W czwartek Michael, młody niemiecki prawnik skupiony na swojej karierze, odmawia wzięcia sprawy afrykańskiego uchodźcy. Chce wiedzieć dlaczego jego szef i przyjaciel Franz przekazuje tę sprawę właśnie jemu.

W piątek Michael, polski imigrant, wita po polsku swojego ojca Stanisława. To ich pierwsze spotkanie. Michael został wychowany przez matkę w Polsce w przekonaniu, że jego ojciec nie żyje. Teraz Michael, człowiek który do wszystkiego doszedł sam, ma jeden weekend na poznanie swojego stwórcy – obcego, zmęczonego życiem, dalekiego od symbolicznej postaci Ojca.

Weekend, który miał zamknąć przeszłość, otworzył traumę bycia niekochanym. Po wyjeździe Stanisława w poniedziałek, Michael zaczyna inaczej widzieć swoje życie w Berlinie. Jest tu tolerowany. Czy czuje się kochany?" - piszą producenci obrazu.

Z Toronto do Gdyni

Film zostanie pokazany w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema. Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest Urszula Antoniak. Obraz jest polsko-holenderską koprodukcją. Oprócz Gierszała, drugą głowną rolę zagrał Andrzej Chyra.

Polskim producentem jest firma Opus Film, stronę holenderską reprezentuje Family Affair Films. Film ma już agenta sprzedaży - jest nim firma Global Screen. Polska premiera "Pomiędzy słowami" odbędzie się w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Kuba jest laureatem Złotego Anioła Tofifest dla wschodzącej gwiazdy kina europejskiego i Flisaka Tofifest (oba w 2013 roku).


PS: Mało Gierszała? Voila! W Gdyni zobaczymy długo oczekiwaną "Zgodę" Macieja Sobieszczańskiego. Akcja filmu umieszczona została w 1946 roku, a Kuba wciela się w młodego Niemca zakochanego w Polce.


(fot. Jakub Gierszał w filmie Pomiędzy słowami. Fot. Olaf Tryzna)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest