X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Doceniono niepokorność Katarzyny Nosowskiej. Jest nagroda!

Co łączy Katarzynę Nosowską, Marka Kondrata i Wojciecha Smarzowskiego? Talent i niepokorność. No i to, że są laureatami nagrody Złotego Anioła za niepokorność twórczą przyznawanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Katarzyna Nosowska odbierze „Niepokornego Anioła” 21 października w Toruniu, podczas gali otwarcia festiwalu.

To artystka wybitna i ponadczasowa — mówi dyrektorka festiwalu Kafka Jaworska i zapowiada, że Nosowska otworzy na festiwalu debiutujące pasmo Energia Muzyki Filmowej.

50 twarzy niepokornej Nosowskiej

Autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey, twórczyni sześciu solowych albumów. Na koncie ma 21 Fryderyków, Paszport Polityki oraz wiele innych prestiżowych nagród. Ale nagrody za niepokorność jeszcze nie dostała.

Tofifest nadrabia to niezrozumiałe zaniechanie. Niepokornym Aniołem toruński Festiwal docenia tę jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej za niezależność, która towarzyszy Katarzynie Nosowskiej na całej drodze twórczej.

Wielki talent Artystki najlepiej obrazuje jej muzyczna wszechstronność. Obok muzyki punkowej i rockowej, rozkochała nas także w piosenkach Agnieszki Osieckiej, zabrała w podróż po muzyce soul i poprowadziła po ścieżkach elektroniki. Słyszeliśmy ją także w wielu filmach.

Ja wam pokażę!

Nie bez przyczyny to właśnie Katarzyna Nosowska pokaże nam, jak wydobyć Energię Muzyki Filmowej podczas inauguracji nowego pasma festiwalu Tofifest. Jej drogi od dawna przenikają się z X Muzą.

Piosenki i wykonania Katarzyny Nosowskiej mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak m.in. „Ziarno prawdy” (2015), „Ile waży Koń Trojański?” (2008), „Ja wam pokażę!” (2006), „Dzień, w którym umrę” (2001), „To ja, złodziej” (2000), „Demony wojny wg Goi” (1998) czy „Gry uliczne” (1996). A także w filmie wcześniejszego laureata Nagrody Za Niepokorność, Bogusława Lindy — „Jasne błękitne okna” (2005).

Energia Muzyki Filmowej

Jubileusz zobowiązuje, dlatego 15. edycję MFF Tofifest otworzy nowe pasmo filmowo-muzyczne o nazwie Energia Muzyki Filmowej. Obejmuje ono innowacyjne koncepcyjnie wydarzenia muzyczno-filmowe, na które złożą się m.in. „energetyczne” koncerty i przeglądy filmowe. Wszystko po to, aby, jak mówią organizatorzy: zabrać widza w podróż po świecie filmu i muzyki w sposób inny niż ten, do którego przywykliśmy.

Koncert inaugurujący pasmo odbędzie się podczas Gali Otwarcia 15. MFF Tofifest 21 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach.

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21–29 października 2017.

Oficjalnym Sponsorem Pasma „Energia Muzyki Filmowej” jest firma Apator.

* * *

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Mecenasem Głównym festiwalu jest Miasto Toruń. Partnerem Głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem Głównym festiwalu jest TZMO SA i marka Bella. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest