X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Premiera „Smug”, czyli krótki metraż Marcina Gładycha i Adama Fisza o niezwykłej rodzinie Smużnych!

Festiwal szykuje niespodziankę. Będzie premiera dokumentu o najbardziej „zakręconym” rodzie toruńskich artystów!

„Smugi”, czyli kosmos z tej Ziemi

W ramach pasma „Zjawiska” odbędzie się polska premiera krótkometrażowego dokumentu Marcina Gładycha i Adama Fisza „Smugi”, opowiadającego o niezwykłej, toruńskiej rodzinie Smużnych.

Marcin Gładych, znany jako spiritus movens lokalnego środowiska filmowego, zrealizował z fotografikiem Adamem Fiszem ciepłą opowieść o grupie „wolnych, artystycznych elektronów”, które tworzą najbardziej oryginalną i daleką od stereotypów wspólnotę — ród Smużnych.

W filmie poznajemy Wiesława — artystę konceptualnego, Marię — aktorkę teatrów dziecięcych, synów — aktorów i performerów, a także wnuki, z których powoli zaczyna już wyłazić artystyczny duch. Reżyserom udało się z bliska podejrzeć dynamikę tej familii i stworzyć czuły, dokumentalny portret postaci, które tworzą artystyczny klimat miasta. Przykład wart naśladowania we wszystkich polskich miastach.

* * *

15. edycja „niepokornego” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21–29 października 2017 roku. Festiwal otworzy koncert „Energia Muzyki Filmowej”, a zakończy autorska produkcja Tofifest: „Muzyka jest kobietą”.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest