X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowe Anioły na 15. urodziny Tofifest! Świętujcie z nami już od soboty!

21 października, czyli dosłownie za chwilę, rusza specjalna, jubileuszowa edycja MFF Tofifest. W sobotę zaczniemy w Toruniu wielkie święto kina! Podczas Gali Otwarcia wręczymy pierwszym gościom festiwalowym, Markowi Koterskiemu i Katarzynie Nosowskiej, Anioły za Niepokorność Twórczą w zupełnie nowej, kobiecej odsłonie.

Anioły towarzyszą nam od dziewięciu lat. W tym roku postanowiliśmy zrobić sobie urodzinowy prezent i poprosiliśmy  Igora Porębskiego, młodego toruńskiego artystę, o zaprojektowanie nowych statuetek. Jak twierdzi sam rzeźbiarz, była to zarówno czysta przyjemność, jak i artystyczne wyzwanie; chciał stworzyć formę, która będzie oryginalna na tle innych nagród i odda niepokornego ducha festiwalu. Oceńcie sami, czy mu się to udało.

fot. Wojtek Szabelski · freepress.pl

Wkrótce nowe Anioły powędrują także w ręce Jana Englerta, Macieja Stuhra i twórców, których filmy nagrodzi nasze jury – pobierzcie program festiwalu i sprawdźcie, kiedy możecie się z nimi spotkać!

Zaczynamy odliczanie! Do zobaczenia w kinie!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest