X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Englert, Koterski i szalona rodzina Smużnych. Niedziela, drugi dzień Tofifest

Niedziela to drugi projekcji filmowych na Tofifest. W pięciu kinach wyświetlone zostanie ponad 20 filmów. Odbędą się też spotkania z gośćmi festiwalu w tym… spotkanie ze sobą samym.

Wizycie Marka Koterskiego na Tofifest towarzyszy pasmo „Mistrzowie”, obejmujące prezentację pięciu najciekawszych filmów reżysera. Najbardziej zaskakująco zapowiada się jednak spotkanie laureata Złotego Anioła z widzami, jakie zaplanowano na niedzielę (g. 16.30, Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej). Marek Koterski postanowił bowiem… sam poprowadzić spotkanie autorskie ze sobą. Jak będzie wyglądała ta rozmowa, musicie przekonać się sami.

W niedzielę odbędzie się też uroczystość wręczenia Złotego Anioła za Całokształt Twórczości dla wybitnego twórcy teatralnego i filmowego, Jana Englerta. Po wręczeniu odbędzie się spotkanie z widzami (g. 18.00, CKK Jordanki).

Ważnym wydarzeniem dnia będzie także polska premiera dokumentu Marcina Gładycha „Smugi”, opowiadającego o najbardziej charakterystycznym, artystycznym rodzie toruńskim — rodzinie Smużnych (g. 13.00, CKK Jordanki).

Przypominamy, że bilety obowiązują tylko na filmy. Za to wstęp na spotkania z gośćmi Tofifest jest bezpłatny i otwarty — nie trzeba mieć festiwalowych biletów.

* * *

Pełny program niedzieli, 22 października 2017 r., jest dostępny w naszym serwisie internetowym.

Mecenasem Głównym festiwalu jest Miasto Toruń. Partnerem Głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem Głównym festiwalu jest TZMO SA i marka Bella. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest