X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra na inaugurację 17. MFF TOFIFEST!

Niezwykły projekt muzyczny otworzy tegoroczną siedemnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Toffiest, która startuje 19 października w Toruniu.

Projekt Rebel Babel Film Orchestra to wyjątkowa, międzynarodowa orkiestra, która koncertuje na całym świecie zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, niepokornie łącząc style i mieszając gatunki.  Autor projektu Łukasz L.U.C Rostkowski, muzyczny wizjoner,  tym razem zabierze publiczność w niezapomnianą filmową podróż w muzyczny świat Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka, który wybrzmiewa w m.in. filmach Romana Polańskiego, Marca Fostera czy Jerzego Hoffmana, usłyszymy również szlagiery klasyki polskiego kina, między innymi piosenki "Ach jak przyjemnie" legendarnego Henryka Warsa.

Mocnym, toruńskim akcentem będzie ballada „Nim wstanie dzień” skomponowana przez Krzysztofa Komedę, będąca motywem przewodnim filmu “Prawo i pięść”. Obraz z 1964 roku, nazywany “pierwszym polskim westernem”, w całości został nakręcony właśnie w Toruniu.

L.U.C do toruńskiej odsłony swojego projektu zaprosił  dwie artystki, Marię Sadowską, uznaną wokalistkę, reżyserkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, której wszechstronność pozwala łączyć tak różne gatunki jak funk, elektronika, jazz czy pop oraz Dorotę Miśkiewicz zakotwiczoną w jazzie wokalistkę, kompozytorkę i skrzypaczkę. Pozornie reprezentują odległe od siebie światy. W rzeczywistości łączy ich miłość do muzyki, odwaga w podbijaniu jej nowych kontynentów, śmiałość aranżacji i skłonność do stawiania sobie wysoko poprzeczki. W składzie toruńskiej orkiestry Rebel Babel usłyszymy pianistkę Dominikę Czajkowską i Whoop Group. Towarzyszyć im będzie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta z Chełmży.

Koncert L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, odbędzie się w ramach festiwalowego pasma Energia Muzyki Filmowej. Zapraszamy w sobotę  19 października do CKK Jordanki, godz. 19.00. Bilety w cenie 65/75 zł, KUP BILET.

WYŁĄCZNYM PARTNEREM PASMA „ENERGIA MUZYKI FILMOWEJ” JEST APATOR S.A.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest