X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Środa, 21 października 2020 — piąty dzień 18. festiwalu Tofifest. Kujawy i Pomorze

Przed nami kolejny dzień festiwalu. Jak co dzień widzowie zasypywani będą premierami i tytułami, obok których żaden miłośnik kina nie przejdzie obojętnie. Oto projekcje, których nie można przegapić w środę.

Widzowie, którzy odwiedzą nas na Jordankach będą mogli obejrzeć dwa filmy biorące udział w konkursie On Air. Mowa tutaj m.in. o pokazie przedpremierowym dzieła Massouda Bakhshi „Yalda”. Drugi pokaz to francusko-belgijska koprodukcja „Slalom”. Fabuła toczy się wokół życia piętnastoletniej Lyz, która właśnie została przyjęta do elitarnego klubu narciarskiego.

Miłośnicy rodzimego kina z pewnością zainteresują się środową propozycją z pasma From Poland „Między nami”. Jest to pokaz przedpremierowy dokumentu Doroty Proby. Film to intymne rozmowy trzech par, w których decydują się powiedzieć o skrywanych dotąd emocjach i uczuciach. Jest tu miejsce na śmiech i wzruszenia.

Teraz kilka tytułów dla widzów, którzy uczestniczą w festiwalu nie wychodząc z domu. W paśmie online również można zobaczyć film „Yalda”. Z tego samego konkursu pojawi się również „Wildland” w reżyserii Jeanette Nordahl.

Coś, czego nie można przegapić to kolejna seria filmów z konkursu Shortcut. W tym roku krótkie metraże wyświetlane są tylko na ekranach w domach widzów. W dzisiejszym bloku będą to filmy: „Tamou” (animacja stworzona przez izraelskich, queerowych aktywistów), „Filipiñana”, „Community Gardens” (opowieść o naznaczonej obojętnością relacji ojca z synem), „Ostatnie dni lata” oraz „Girl and Body” (Fabuła toczy się wokół młodej tancerki i refleksjom na temat połączenia pomiędzy ciałem i umysłem).

Sekcja Best of the Best, czyli filmy, które zwyciężyły poprzednie edycje, to idealny moment, by przypomnieć sobie swoje ulubione historie lub usunąć kilka pozycji z tzw. „listy wstydu”. Dzisiaj na internautów czeka seans „Toni Erdmann”, czyli opowieści o ojcu i córce, ich ekscentrycznej relacji, o przeciwieństwach i kontrastach. Wachlarz wszystkich emocji podczas oglądania gwarantowany.

Tofifest. Kujawy i Pomorze to także niesamowite spotkania z twórcami. W tym roku również ich nie zabraknie. Na platformie online, zupełnie za darmo będzie można uczestniczyć w rozmowie z Krystyną Jandą („Przesłuchanie”) oraz z reżyserem filmu „Yalda” Massoudem Bakhshim. A na widzów, którzy wybiorą się na Jordanki na film „Trzy sztuki w Antarktyce”, będzie czekać spotkanie z jego reżyserem, Bartoszem Stróżyńskim.

Zuzanna Rygielska

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest