X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Piątek, 23 października 2020 — siódmy dzień 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Przed nami kolejny dzień świetnych filmów na Tofifeście. Dostępne będą zarówno najświeższe premiery, jak i filmowe klasyki. Jak co dzień projekcje są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i na platformie online. Czego nie przegapić w festiwalowy piątek?

Odwiedzając CKK Jordanki będą mogli się Państwo zapoznać z horrorem „Relic” ze szczególnie ważnego pasma „Must be must see”. Filmy z tego pasma są dostępne wyłącznie stacjonarnie, więc warto się na nie wybrać będą w Toruniu. „Relic” opowiada o tajemniczym zaginięciu starszej kobiety, która wraca do domu równie niespodziewanie i ukrywa przed swoją córką, gdzie była.

W piątek zostanie też przedstawiona kolejna propozycja z pasma On Air, która obejmuje Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. W ramach pasma będą mogli Państwo stacjonarnie i online obejrzeć film „Babyteeth”, który w ciepły i zabawny sposób opowiada o pierwszej miłości poważnie chorej nastolatki Milli.

Stacjonarnie w CKK Jordanki będą mogli Państwo zobaczyć jeszcze dwa filmy. „Tony Halik. Tu byłem”, który zabiera widzów w podróż śladami jednego z najwybitniejszych polskich podróżników. Drugą z propozycji jest  przedpremierowy seans polskiego thrillera „Safe Inside”. Oba filmy są również dostępne online.

W tegorocznej edycji festiwalu Tofifest. Kujawy i Pomorze pojawiło się również nowe pasmo — Bella Women, którego celem jest upowszechnianie kobiecych zawodów filmowych. W jej ramach będą mogli Państwo obejrzeć na platformie online świetny polski film „Boisko bezdomnych”, którego reżyserką jest Kasia Adamik. Z polskich klasyków w formie online zostanie również przedstawiony film „Dreszcze”, którego bohaterem jest Tomek Żukowski, będący świadkiem brutalnego aresztowania ojca przez SB.

Warto również sprawdzić „The Great Green Wall”, który porusza temat zmian klimatycznych. Z pasma „Polonika” pojawią się na festiwalowym ekranie „Van Gogi” oraz „Lillian”. Warto również zwrócić uwagę na film „Jeszcze nie koniec”, który opowiada historię porozwodowej walki o dziecko. To film z pasma „Best of the best”, w którym znajduje się również kolejna piątkowa propozycja „Kuma”.

Kolejnymi propozycjami na piątkowy sens są filmy „Świat według kota” oraz „Hipnotyzer”. Pierwszy z nich to film dokumentalny dla całej rodziny, który przedstawia Amsterdam z kociej, uważnej perspektywy. Z kolei „Hipnotyzer” to historia Olivera Hawka, który w latach 60 był mistrzem hipnozy.

W ciągu dnia nie zabranie również spotkań z artystami! Na Jordankach będzie można spotkać się z Elżbietą Dzikowską, a online dostępne będą rozmowy z Wojciechem Marczewskim i Kasią Adamik. Warto pamiętać, że spotkania online są dostępne dla każdego i by wziąć w nich udział nie trzeba posiadać karnetu!

Aleksandra Boniecka

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest