X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Maria Sadowska ze statuetką honorowego Złotego Anioła na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!

Utalentowana reżyserka i wokalistka Maria Sadowska jest pierwszą laureatką nagrody honorowego Złotego Anioła w ramach pasma Bella Women, które ma na celu popularyzowanie kobiecych zawodów filmowych.

To artystka interdyscyplinarna, reżyserka, kompozytorka, producentka, wokalistka. Silna, charyzmatyczna i utalentowana. Pierwszy w historii festiwalu Tofifest honorowy Złoty Anioł nie mógł trafić w lepsze ręce — mówi Kafka Jaworska.

Bella Women to nowe pasmo, którego oficjalnym patronem jest sponsor główny festiwalu firma TZMO i marka Bella. Sekcja ma na celu upowszechnianie kobiecych zawodów filmowych. Zaczynamy od zawodu reżyserki. Na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze pokazujemy dokonania polskich niepokornych filmowczyń: Anny Kazejak, Olgi Chajdas, Marty Prus, Jagody Szelc, Agnieszki Smoczyńskiej-Konopki i Kasi Adamik.

Tegoroczny festiwal potrwa do 25 października w Toruniu. Ma charakter hybrydowy, projekcje odbywają się zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmienia — MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze to, jak co roku, wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy są w Toruniu, jak i tych, którzy uczestniczą w nim na odległość.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest