X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niedziela, 25 października 2020 — dziewiąty dzień 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Przed nami ostatni dzień 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Niedzielny repertuar będzie zróżnicowany, znajdą się w nim zarówno filmy dokumentalne jak i komedie oraz dramaty, a nawet animacje dla dzieci. Sprawdź, co czeka na Ciebie w kinie oraz na platformie festiwalowej.

W sobotni wieczór poznaliśmy laureatów konkursów On Air, Shortcut oraz From Poland i zakończyliśmy tym samym konkursowe pasma festiwalu. Ale przed nami jeszcze kilka propozycji filmowych. Festiwalowa niedziela na sali kinowej będzie obfitować w filmy z kultowego pasma „Must be must see”. Będą to „Judy”, „Saint-Narcisse”, „DNA” oraz długo wyczekiwany „Skandal. Ewenement Molesty”, po którym osoby będące na filmie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu z polskim raperem Vieniem — Piotrem Więcławskim oraz z producentem filmu Maciejem Ostatkiem.

Niedzielny repertuar filmów online zapowiada się ekscytująco, głównie ze względu na dwa rewelacyjne filmy dokumentalne z pasma „HBO Specials”. Pierwszy z nich to „Powrót do Epipo”, węgierska produkcja reżyserki Judit Oláh, ukazująca zaskakujące tajemnice letniego obozu dla dzieci i młodzieży. Drugą propozycją jest „Acasa, mój dom”, film opowiadający o rodzinie mieszkającej na dzikich terenach bukaresztańskiej delty, żyjącej zgodnie z rytmem wyznaczonym przez naturę. Jak zmieni się ich życie, kiedy zmuszeni będą porzucić swój niekonwencjonalny styl życia i przeprowadzić się do miasta?

Na platformie festiwalowej pojawią się także dwie produkcje w ramach pasma Forum 2019/2020. Zarówno „Zło nie istnieje”, dramat nagrodzony Złotym Niedźwiedziem, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Filmowej na MFF w Berlinale, jak i nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes „Matthias i Maxime” to z pewnością ważne pozycje minionego sezonu.

Ostatniego dnia Tofifestu nie zabraknie też filmów dla najmłodszych widzów. Dzieci zaciekawić może polska produkcja „Tarapaty 2”. To opowieść o zaufaniu i zazdrości na tle rozwiązywania zagadki kryminalnej, dostępna zarówno stacjonarnie jak i online. Na platformie festiwalowej pojawi się też animacja „Klara Muu!”, oraz produkcja „Madison” opowiadająca o 13-letniej ambitnej kolarce. To świetne propozycje na niedzielną rozrywkę dla całej rodziny.

Ostatnim filmem tegorocznego festiwalu będzie polska premiera produkcji „My Wonderful Wanda” z rewelacyjną Agnieszką Grochowską w roli Wandy — Polki, która wyjechała z kraju aby pracować jako opiekunka. Film dostępny będzie online na platformie festiwalowej, a tuż po nim wyemitowane zostanie spotkanie z Agnieszką Grochowską.

To już ostatni dzień festiwalu. Dziękujemy, że byliście z nami, zarówno na sali kinowej, jak i w swoich domach. Cały czas zachęcamy do oglądania filmów stacjonarnie oraz na platformie online. Pełny plan projekcji filmowych i spotkań znajdziecie na stronie Tofifestu.

Do zobaczenia za rok!

Aleksandra Stelmaszyk

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest