- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- Mistrzowie: Jim Sheridan
- Mistrzowie: Grzegorz Królikiewicz
- Nowe Kino Serbii
- Zjawiska: Młodzi Gniewni
- FOCUS: Dagur Kári
- FORWARD: Litwa
- FORUM 10/11
- CULTURAL EXCHANGE
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- POKAZY SPECJALNE
- MASTERCLASSY
- FILMOGRANIE
- Akademia Filmu Europejskiego
- Filmowa kolekcja z szuflady
- eNeRDe LOVES TOFIFEST
„Lesson Learned” i „Pod szarym niebem” zwycięzcami 23. MFF BellaTOFIFEST! Konkurs główny On Air zwyciężył film „Lesson Learned” w reż. Bàlinta Szimlera, a konkurs From Poland – „Pod szarym niebem” w reż. Mary Tamkovich. Więcej »
„Nie podlizywać się publiczności” – spotkanie z Kazikiem Staszewskim. Siódmego dnia 23. MFF BellaTOFIFEST publiczność miała okazję do spotkania z wszechstronnie utalentowanym artystą Kazikiem Staszewskim, laureatem Złotego Anioła za niepokorność twórczą i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej. Więcej »
„Pójść więcej niż na całość” – spotkanie z Marią Mamoną i Jackiem Petryckim. W ostatni dzień 23. MFF BellaTOFIFEST, tuż przed uroczystym wręczeniu Nagrody im. Ryszarda Bugajskiego dla najlepszego reżysera polskiego filmu w konkursie From Poland, odbył się pokaz słynnego „Przesłuchania”, a także rozmowa z żoną reżysera, Marią Mamoną oraz scenarzystą i autorem zdjęć, Jackiem Petryckim. Więcej »
Niepokonani
Way Back, The · reż. Peter Weir
USA 2010, 133’
Pokazy
27/06, 12:30 · Baj Pomorski – sala A
Trailer
W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego — od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel — chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo.
Reżyser: | Peter Weir |
Scenariusz: | Keith R. Clarke, Peter Weir |
Muzyka: | Burkhard von Dallwitz |
Zdjęcia: | Russell Boyd |
Montaż: | Lee Smith |
Obsada: | Ed Harris, Saoirse Ronan, Colin Farrell, Mark Strong, Dejan Angelov, Alexandru Potocean |
Nagrody: | Najlepsza charakteryzacja – Nominacja do Oskara (2011) / Best Makeup – Nomination for Academy Award (2011); Najlepsza aktorka drugoplanowa / Best Supporting Actress – IFTA (2011) |