Twórcy pełni pasji. Kino fińskie na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze od lat dzięki zaangażowaniu i wsparciu Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu prezentuje w swoim programie kinematografię fińską. Filmowo wejdziemy w głąb kraju nie tylko pięknej przyrody i niezwykłej historii, ale również intrygującego kina. Więcej »

Pasmo Bella Women na 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze oraz pierwszy Złoty Anioł. Bella Women to festiwalowe pasmo, które na stałe wpisało się w program MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze, a którego oficjalnym patronem jest sponsor główny festiwalu Grupa TZMO i Bella. Podczas 19. edycji odbędzie się druga odsłona tego niezwykłego cyklu tym razem jego myślą przewodnią staną się Polskie Aktorki Odkrycia. Więcej »

Gorące kino i muzyczny powiew wolności motywem przewodnim 19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny. Więcej »

Caissa (trailer)

Caissa (trailer) · reż. Marcel Woźniak
Polska 2011, 5’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Krótkometrażowa przypowieść o życiu, jako grze, której planszą jest gąszcz i labirynt miejski Torunia. Caissa, to mityczna driada przedstawiana, jako bogini szachów. Walczą o nią Kuba i Tomek — dawni przyjaciele, którzy spotykają się po latach, by stoczyć decydujący pojedynek. Boginię Caissę z szachami powiązał XVIII-wieczny autor William Jones w poemacie Caissa or the games of chess, wydanym w Oxfordzie w 1772. Scenariusz, napisany na kanwie poematu wygrał konkurs Akademii Multi Art w Krakowie.

Reżyser:Marcel Woźniak
Scenariusz:Marcel Woźniak
Muzyka:Piotr Zawałkiewicz (DJ Ike), Piotr Wypych
Zdjęcia:Łukasz Bieńkowski, Radosław Naworski
Montaż:Paweł Żydowicz
Obsada:Krystian Wieczyński, Radosław Smużny, Anna Sawicka-Borkowicz, Paweł Tchórzelski, Anna Milczarczyk, Leonard Cebo

Marcel Woźniak (ur. w 1984) — reżyser, aktor, dziennikarz i autor scenariuszy, wieloletni współpracownik MFF Tofifest, obecnie redaktor naczelny portalu Orbitorun.pl.