Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Caissa (trailer)

Caissa (trailer) · reż. Marcel Woźniak
Polska 2011, 5’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Krótkometrażowa przypowieść o życiu, jako grze, której planszą jest gąszcz i labirynt miejski Torunia. Caissa, to mityczna driada przedstawiana, jako bogini szachów. Walczą o nią Kuba i Tomek — dawni przyjaciele, którzy spotykają się po latach, by stoczyć decydujący pojedynek. Boginię Caissę z szachami powiązał XVIII-wieczny autor William Jones w poemacie Caissa or the games of chess, wydanym w Oxfordzie w 1772. Scenariusz, napisany na kanwie poematu wygrał konkurs Akademii Multi Art w Krakowie.

Reżyser:Marcel Woźniak
Scenariusz:Marcel Woźniak
Muzyka:Piotr Zawałkiewicz (DJ Ike), Piotr Wypych
Zdjęcia:Łukasz Bieńkowski, Radosław Naworski
Montaż:Paweł Żydowicz
Obsada:Krystian Wieczyński, Radosław Smużny, Anna Sawicka-Borkowicz, Paweł Tchórzelski, Anna Milczarczyk, Leonard Cebo

Marcel Woźniak (ur. w 1984) — reżyser, aktor, dziennikarz i autor scenariuszy, wieloletni współpracownik MFF Tofifest, obecnie redaktor naczelny portalu Orbitorun.pl.