Trzeci dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Przygotujcie się na napięty harmonogram trzeciego dnia festiwalu! – Seanse czterech polskich filmów startujących w konkursie From Poland, spotkania z twórcami m.in. z Katarzyną Figurą, Andrzejem Grabowskim, Adamem Woronowiczem, dwa filmy biorące udział w konkursie On Air,  nowości kinowe do obejrzenia w ramach z pasma Must See Must Be oraz oczywiście kino plenerowe. Więcej »

Niepokorny festiwal już po raz 20. w Toruniu. Ruszył MFF. Tofifest. Kujawy i Pomorze! We wtorek odbyła się gala otwarcia 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrody odebrali Anna Seniuk, Emilia Krakowska, Krystian Pesta i Julia Szczepańska. Więcej »

Emilia Krakowska ze specjalnym Złotym Aniołem Tofifest dla Damy Polskiego Kina. Emilia Krakowska to niekwestionowana dama polskiego kina, widzowie kochają ja z temperament, który pokazuje w kinie i teatrze. Niezapomniana Jagna w ekranizacji  „Chłopów” Reymonta i Malina w „Brzezinie” Andrzeja Wajdy podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze specjalnego Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina. Więcej »

Caissa (trailer)

Caissa (trailer) · reż. Marcel Woźniak
Polska 2011, 5’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Krótkometrażowa przypowieść o życiu, jako grze, której planszą jest gąszcz i labirynt miejski Torunia. Caissa, to mityczna driada przedstawiana, jako bogini szachów. Walczą o nią Kuba i Tomek — dawni przyjaciele, którzy spotykają się po latach, by stoczyć decydujący pojedynek. Boginię Caissę z szachami powiązał XVIII-wieczny autor William Jones w poemacie Caissa or the games of chess, wydanym w Oxfordzie w 1772. Scenariusz, napisany na kanwie poematu wygrał konkurs Akademii Multi Art w Krakowie.

Reżyser:Marcel Woźniak
Scenariusz:Marcel Woźniak
Muzyka:Piotr Zawałkiewicz (DJ Ike), Piotr Wypych
Zdjęcia:Łukasz Bieńkowski, Radosław Naworski
Montaż:Paweł Żydowicz
Obsada:Krystian Wieczyński, Radosław Smużny, Anna Sawicka-Borkowicz, Paweł Tchórzelski, Anna Milczarczyk, Leonard Cebo

Marcel Woźniak (ur. w 1984) — reżyser, aktor, dziennikarz i autor scenariuszy, wieloletni współpracownik MFF Tofifest, obecnie redaktor naczelny portalu Orbitorun.pl.