- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- Mistrzowie: Jim Sheridan
- Mistrzowie: Grzegorz Królikiewicz
- Nowe Kino Serbii
- Zjawiska: Młodzi Gniewni
- FOCUS: Dagur Kári
- FORWARD: Litwa
- FORUM 10/11
- CULTURAL EXCHANGE
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- POKAZY SPECJALNE
- MASTERCLASSY
- FILMOGRANIE
- Akademia Filmu Europejskiego
- Filmowa kolekcja z szuflady
- eNeRDe LOVES TOFIFEST
Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »
Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »
Ostatni telefon
Ostatni telefon · reż. Marcin Gładych
Polska 2010, 14’
Pokazy
27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B
Pierwszy odcinek głęboko offowego serialu. Jest to komedia o nieudanym żarcie pewnego policjanta z drogówki.
Cały projekt, wg jego pomysłodawcy Marcina Gładycha, przewiduje docelowo realizację kilkunastu epizodów połączonych w niezwykle nietypowy sposób — jeden z bohaterów każdego odcinka, pojawia się w kolejnym. Wyboru osoby, która “przeniknie” filmowe światy dokonuje autor scenariusza następnej części.
Reżyser: | Marcin Gładych |
Obsada: | Radosław Garncarek, Grzegorz Woś, Matylda Podfilipska |
Marcin Gładych urodził się w 1967 roku w Toruniu. Niezależny reżyser i scenarzysta filmowy. Laureat Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak TOFIFEST 2010. Fotografik, twórca prac graficznych i multimedialnych. Powołał do życia wraz z Pawłem Jaworskim Festiwal Filmów z Diaskopu, nieszablonowe wydarzenie artystyczno-filmowe. Przygodę z filmem zaczął od wyreżyserowania w 2007 „filozoficznego spektaklu multimedialnego” Gyom, Tat, E(eeee)tam opartego na bajkach Leszka Kołakowskiego. Współpracuje z aktorami alternatywnego Teatru Wiczy z Torunia. W tej chwili Gładych wraz z Krystianem Wieczyńskim pracuje nad filmem Panoptikon, który ma opowiadać o idei więzienia idealnego przykładzie legendarnego „Okrąglaka” — aresztu śledczego stojącego w centrum toruńskiego Starego Miasta.