Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina! Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego! FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman! Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Reszta jest milczeniem

Reszta jest milczeniem · reż. Paweł Hejbudzki
Polska 2010, 10’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Film osnuty na opowiadaniu Tadeusza Różewicza Do piachu, kontrowersyjnym, budzącym skrajne emocje, z powodu demitologizującego sposobu ukazania partyzantów Armii Krajowej przez autora. Zbulwersowani kombatanci AK czuli się pokrzywdzeni taką formą prezentacji działania polskiej antykomunistycznej partyzantki tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. Film Hejbudzkiego to popis umiejętności młodego reżysera i aktorów z Torunia — Radka Garncarka i Radka Smużnego. Bardzo dobre prowadzenie kamery, świetny klimat i dobra muzyka tworzą znakomitą całość.

Reżyser:Paweł Hejbudzki
Scenariusz:Paweł Hejbudzki
Muzyka:Marcin Przybyłowicz
Zdjęcia:Kajetan Plis
Montaż:Paweł Hejbudzki
Obsada:Radosław Garncarek, Radosław Smużny, Krzysztof Rudziński, Paweł Rzeźniczak

Paweł Hejbudzki urodzony w 1980 w Toruniu, nagradzany, obiecujący reżyser młodego pokolenia. Absolwent UWM w Olsztynie, obecnie kontynuuje naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej. Przygodę ze sztuką rozpoczynał w studenckim Radiu UWM FM Olsztyn. W 2005 założył własne, niezależne studio filmowe Aron. Swoimi pierwszymi, offowymi dokumentami szturmem zdobył polskie festiwale niezależne. Rozgłos przyniósł mu Stan Umysłu, kontrowersyjny dokument z 2006 roku opowiadający o jego dziadkach.