- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- Mistrzowie: Jim Sheridan
- Mistrzowie: Grzegorz Królikiewicz
- Nowe Kino Serbii
- Zjawiska: Młodzi Gniewni
- FOCUS: Dagur Kári
- FORWARD: Litwa
- FORUM 10/11
- CULTURAL EXCHANGE
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- POKAZY SPECJALNE
- MASTERCLASSY
- FILMOGRANIE
- Akademia Filmu Europejskiego
- Filmowa kolekcja z szuflady
- eNeRDe LOVES TOFIFEST
Kino Zamkowe. W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »
Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »
Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »
Variete muzyka bez końca
Variete muzyka bez końca · reż. Dariusz Landowski
Polska 2010, 90’
Pokazy
28/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B
Trailer
Film jest próbą opowiedzenia historii legendarnego, nowofalowego bydgoskiego zespołu Variete, który powstał w 1983r. i do dzisiaj koncertuje. W tym barwnym dokumencie występują m.in. Paweł Kukiz, Marek Wiernik, Tomek Budzyński i Walter Chełstowski, którzy opowiadają o Variete oraz zjawisku „Nowej fali” z lat 80.
Reżyser: | Dariusz Landowski |
Obsada: | Paweł Kukiz, Marek Wiernik, Tomek Budzyński i Walter Chełstowski |
Dariusz Landowski muzyk i twórca teledysków oraz filmowych dokumentów o tematyce muzycznej. Od 15 lat gra w zespole Kredki z Bydgoszczy. Landowski filmem zajął się nieco przypadkiem, gdy zaistniała potrzeba nakręcenie pierwszych teledysków dla Kredek. W ten sposób powstały m.in. Pewien facet i Migocenia z 1996 roku. W 2009 nakręcił podsumowujący 16 lat istnienia grupy dokument Kredką pomazane.