Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Zabawki

Toys · reż. Monika Kuczyniecka
Polska 2011, 5’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Monika Kuczyniecka, Offowe Odkrycie Roku 2010, swój kolejny film-teledysk zrealizowała w ulubionej technice poklatkowej animacji z plasteliny. Klip nosi tytuł Zabawki i jest teledyskiem do utworu z najnowszej płyty grupy Bajzel. Artystka stworzyła z plasteliny szereg obrazów, które układają się w niezwykle dramatyczny i ekspresyjny teledysk.

Reżyser:Monika Kuczyniecka
Muzyka:Bajzel

Monika Kuczyniecka urodzona w 1982 w Bydgoszczy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Swoje filmy realizuje w technice animacji w plastelinie. Współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi, dla których realizuje animowane teledyski. Szczególnie owocna jest jej współpraca z grupą Czesław Śpiewa czy Voo Voo. Prace Kuczynieckiej to bajecznie kolorowe animacje z plasteliny pokazujące wielką wyobraźnię i biegłość techniczną.