Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Zabawki

Toys · reż. Monika Kuczyniecka
Polska 2011, 5’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Monika Kuczyniecka, Offowe Odkrycie Roku 2010, swój kolejny film-teledysk zrealizowała w ulubionej technice poklatkowej animacji z plasteliny. Klip nosi tytuł Zabawki i jest teledyskiem do utworu z najnowszej płyty grupy Bajzel. Artystka stworzyła z plasteliny szereg obrazów, które układają się w niezwykle dramatyczny i ekspresyjny teledysk.

Reżyser:Monika Kuczyniecka
Muzyka:Bajzel

Monika Kuczyniecka urodzona w 1982 w Bydgoszczy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Swoje filmy realizuje w technice animacji w plastelinie. Współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi, dla których realizuje animowane teledyski. Szczególnie owocna jest jej współpraca z grupą Czesław Śpiewa czy Voo Voo. Prace Kuczynieckiej to bajecznie kolorowe animacje z plasteliny pokazujące wielką wyobraźnię i biegłość techniczną.