„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Najważniejsza jest rodzina, czyli kilka słów o filmie „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia . 30 czerwca na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbył się pokaz filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia — twórcy filmów i cykli dokumentalnych. „Chrzciny” są jego fabularnym debiutem, który znalazł się w tym roku w konkursie From Poland. Więcej »

Piąty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nie ma lepszego pomysłu na pierwszy lipcowy weekend niż dawka filmowych emocji, które serwuje nam 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Piątego dnia festiwalu nie zwalniamy tempa, przedstawiając widzom nie tylko kolejne perełki świata kinematografii. Więcej »

Zakazany owoc nr 6

Forbidden fruit no. 6 · reż. Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Polska 2011, 83’

Pokazy

25/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Zakazany owoc nr 6 to film dokumentalny o kultowym, undergroundowym polskim rysowniku, twórcy słynnego komiksowego zina Zakazany owoc, który krążył w środowisku punk rockowym. Tym rysownikiem jest Dariusz „Pała” Palinowski, urodzony w Lublinie w roku 1969, obecnie mieszkający w Toruniu. Jest wiernym subkulturze punk pionierem niezależnego komiksu w Polsce (zaczął rysować w okresie transformacji). Zaszczepił tym samym w polskim środowisku komiksowym pewne tendencje, które są żywe do dzisiaj. Jego najsłynniejsze dzieło Zakazany owoc to ostra satyra na rzeczywistość. Jego komiks był pierwszym albumem, wydanym przez jedno z największych obecnie polskich komiksowych wydawnictw — „Kulturę Gniewu”.

Reżyser:Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Muzyka:Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki, On Yer Bike