„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Zakazany owoc nr 6

Forbidden fruit no. 6 · reż. Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Polska 2011, 83’

Pokazy

25/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Zakazany owoc nr 6 to film dokumentalny o kultowym, undergroundowym polskim rysowniku, twórcy słynnego komiksowego zina Zakazany owoc, który krążył w środowisku punk rockowym. Tym rysownikiem jest Dariusz „Pała” Palinowski, urodzony w Lublinie w roku 1969, obecnie mieszkający w Toruniu. Jest wiernym subkulturze punk pionierem niezależnego komiksu w Polsce (zaczął rysować w okresie transformacji). Zaszczepił tym samym w polskim środowisku komiksowym pewne tendencje, które są żywe do dzisiaj. Jego najsłynniejsze dzieło Zakazany owoc to ostra satyra na rzeczywistość. Jego komiks był pierwszym albumem, wydanym przez jedno z największych obecnie polskich komiksowych wydawnictw — „Kulturę Gniewu”.

Reżyser:Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Muzyka:Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki, On Yer Bike