Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Zakazany owoc nr 6

Forbidden fruit no. 6 · reż. Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Polska 2011, 83’

Pokazy

25/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Zakazany owoc nr 6 to film dokumentalny o kultowym, undergroundowym polskim rysowniku, twórcy słynnego komiksowego zina Zakazany owoc, który krążył w środowisku punk rockowym. Tym rysownikiem jest Dariusz „Pała” Palinowski, urodzony w Lublinie w roku 1969, obecnie mieszkający w Toruniu. Jest wiernym subkulturze punk pionierem niezależnego komiksu w Polsce (zaczął rysować w okresie transformacji). Zaszczepił tym samym w polskim środowisku komiksowym pewne tendencje, które są żywe do dzisiaj. Jego najsłynniejsze dzieło Zakazany owoc to ostra satyra na rzeczywistość. Jego komiks był pierwszym albumem, wydanym przez jedno z największych obecnie polskich komiksowych wydawnictw — „Kulturę Gniewu”.

Reżyser:Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Muzyka:Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki, On Yer Bike