Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Zakazany owoc nr 6

Forbidden fruit no. 6 · reż. Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Polska 2011, 83’

Pokazy

25/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Zakazany owoc nr 6 to film dokumentalny o kultowym, undergroundowym polskim rysowniku, twórcy słynnego komiksowego zina Zakazany owoc, który krążył w środowisku punk rockowym. Tym rysownikiem jest Dariusz „Pała” Palinowski, urodzony w Lublinie w roku 1969, obecnie mieszkający w Toruniu. Jest wiernym subkulturze punk pionierem niezależnego komiksu w Polsce (zaczął rysować w okresie transformacji). Zaszczepił tym samym w polskim środowisku komiksowym pewne tendencje, które są żywe do dzisiaj. Jego najsłynniejsze dzieło Zakazany owoc to ostra satyra na rzeczywistość. Jego komiks był pierwszym albumem, wydanym przez jedno z największych obecnie polskich komiksowych wydawnictw — „Kulturę Gniewu”.

Reżyser:Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)
Muzyka:Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki, On Yer Bike